Zmień z Czarnymi dostawcę energii elektrycznej! :)

Doping, oprawy, wyjazdy...

Zmień z Czarnymi dostawcę energii elektrycznej! :)

Postprzez MureQ 05 Maj 2017, 18:19

Ponieważ żaden przyzwoity człowiek, który uważa się za kibica Czarnych Słupsk, nie powinien więcej korzystać z usług firmy Energa, a jedyne co może zrobić konsument, to za pomocą portfela oznajmić swój sprzeciw wobec sposobu, w jaki Energa postanowiła rozstać się z klubem, proponuję w tym temacie przeprowadzić dyskusję na temat alternatywnych dostawców energii elektrycznej w naszym regionie - ich cen, ofert itd. A także porad, w jaki sposób bezboleśnie i bezproblemowo przeprowadzić zmianę :)

Na dzień dobry warto zapoznać się z materiałami ze strony: http://www.maszwybor.ure.gov.pl/

Do kogo postanowiliście się przenieść? ;)

Oczywiście zmiana podyktowana jest faktem, że niestety, jako konsumenci i klienci firmy Energa, nie możemy pogodzić się z jej polityką marketingową i ogłoszoną w dzisiejszym komunikacie strategią rozwoju. Podkreślić musimy także liczne problemy z rozliczeniami od firmy Energa, która niestety od pewnego czasu ma problem z terminowym dostarczaniem faktur i rachunków do klientów.

Ponadto uważamy, że z moralnych powodów nie jest możliwa nasza dalsza współpraca z firmą, której prezesem został człowiek, na którym ciążą poważne zarzuty o korupcję. W nasz wizerunek, jako klientów firmy Energa, godzą także kompromitujące Energę i jej zarząd artykuły w mediach ogólnopolskich. Tym samym musimy zdystansować się od usług firmy Energa i przenieść się do bardziej kompetentnej i godnej zaufania konkurencji.

Kontakt do przedstawicieli firm, z którymi można porozmawiać o zmianie dostawcy:

1. Orange: mail - patryk.kondraciuk@orange.retail.pl / tel. - 512 156 652
2. Handen i AXPO: mail - prad.70@wp.pl [oferta tylko dla podmiotów gospodarczych]
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Miejscowość: Słupsk

Re: Zmień z Czarnymi dostawcę energii elektrycznej! :)

Postprzez BED 05 Maj 2017, 18:34

Dodam od siebie, że każdy przyzwoity człowiek, który uważa się za kibica Czarnych Słupsk,
nie powinien w przyszłości głosować w żadnych wyborach na PIS.
To PIS jest odpowiedzialny za to co się stało.
Przez 4 lata zdążą zniszczyć tyle, że będzie to trzeba odbudowywać kolejnych 8 lat.
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Zmień z Czarnymi dostawcę energii elektrycznej! 😀

Postprzez dany 05 Maj 2017, 19:14

Z pobieżnej analizy, sprzed pol roku, najlepiej przenieść sie tam gdzie mamy juz jakąś usługę. Prąd mozna kupić w Orange, Plus, PGNiG. Najczęściej na tym skorzystamy, bo odchodzą jakieś składniki kosztów stałych (obsługa, faktura itp). Szczególnie warto gdy ktoś bierze prąd na firmę, wtedy te koszty stałe potrafią być naprawdę spore. A jesli dodatkowo w innej usłudze jesteśmy w portfelu klientów kluczowych (np. u operatora komunikacyjnego) to oferta bedzie jeszcze lepsza.

Wiele razy się nad tym zastanawiałem ale zawsze wygrywało serce (kibicowskie) nad rozumem. A płace ponad 2k miesięcznie za prąd ....
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez interiorSL 05 Maj 2017, 19:31

Wiecie może, czy jakiś operator ma liczniki przedpłatowe? Mam teraz taki i taki sposób opłat mi odpowiada najbardziej.
Awatar użytkownika
interiorSL
Junior
Junior

Postprzez adriand0088 05 Maj 2017, 19:41

Ufff....całe szczeście, że nie sponsoruje nas Drutex bo jestem swiezo po montazu okien :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
adriand0088
Młodzik
Młodzik

Postprzez Area 51 05 Maj 2017, 21:43

Aktualnie pracuje w Orange i jeśli ktoś ma usługi w Orange typu internet telefon itpd to proponuję zainteresować się ofertą Orange Energia :) Niestety dotyczy tylko osób które nie posiadają licznika przedpłatowego... Ja takowy posiadam więc póki co mam związane ręce :/
Ale osoby które posiadają jakieś usługi w Orange i mają zwykły licznik polecam Orange Energia bo na prawdę wychodzi zdecydowanie taniej niż Energa :) Jeśli ktoś by był zainteresowany udzielę szczegółowych informacji ;) Dodatkowo można teraz skorzystać również w ofercie ze światłowodem (do końca 2018 Orange planuje oddać cały Słupsk) w tej chwili dostępny w większości bloków na Zatorzu i aktualnie oddajemy 3-go Maja i okoliczne ulice. Jeśli ktoś by był zainteresowany to zapraszam po szczegóły.
Vivere Militare Est
Awatar użytkownika
Area 51
MVP
MVP

Postprzez Area 51 05 Maj 2017, 21:44

interiorSL napisał(a):Wiecie może, czy jakiś operator ma liczniki przedpłatowe? Mam teraz taki i taki sposób opłat mi odpowiada najbardziej.

Mam ten sam typ licznika i jak na razie nie ma alternatywy :/
Vivere Militare Est
Awatar użytkownika
Area 51
MVP
MVP

Postprzez Bilek 05 Maj 2017, 22:58

Dziś miałem okazję porozmawiać z przemiłą Panią konsultantką na infolinii Energi.

Tło sytuacji - od pięciu miesięcy nie otrzymywałem od Energi faktur za energię elektryczną do firmy. Oczywiście nie byłem tym nawet zaniepokojony, w końcu nie tak dawno na fakturę czekałem ciut ponad rok, więc w Energa-Burdelu wydawało mi się to zupełnie normalne.

Meritum - W końcu otrzymałem... wezwanie do zapłaty wraz z opłatą dodatkową 49 zł! :green: Geniusze!

Okazało się, że do października 2016 otrzymywałem faktury papierowe, a od listopada otrzymuję elektroniczne. Na moje zdziwienie - bo przecież ostatni raz z Energą kontaktowałem się w 2015 r. - Pani odpowiedziała, że bez mojej zgody na pewno nikt nie zmienił mi faktury na elektroniczną. Dodam jedynie, że takiej faktury nie otrzymuje się na maila, ba, nie otrzymuje się nawet powiadomienia o wystawieniu nowej, jeśli nie zaznaczy się odpowiedniej opcji w panelu, do którego dane otrzymałem... dzisiaj w trakcie rozmowy :green:

To oczywiście znacznie ułatwia decyzję o rozwiązaniu umów firmowej i domowej, co uczynię z wielką przyjemnością i do czego gorąco zachęcam.

BTW, rozmowa jest nagrywana i na wyraźną prośbę nagranie zostanie przekazane dalej. Toteż uprzejmie poprosiłem o kilka minut na wyrażenie mojego żalu do Grupy Energa za bezprecedensowe, paskudne, obrzydliwe i zwyczajnie podłe opublikowanie informacji właśnie dzień przed meczem nr 2, które miało na celu rozbicie zespołu, aby również i sportowo utopić naszą ukochaną drużynę. Chociaż tyle mogłem.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez sisar 06 Maj 2017, 03:18

A ja ze swojej strony wyrażam stanowczy sprzeciw przeciwko łączeniu tak skompromitowanej, upolitycznionej i amtorskiej firmy jaką jest niejaka ENERGA z nazwą naszego klubu CZARNI SŁUPSK, Nie pozwólmy im psuć Naszej dobrej marki.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez jeronimo 06 Maj 2017, 05:12

Opłaca ktoś energię w Plusie ?
Największe zagrożenie na polu walki stanowi oficer z mapą.
Awatar użytkownika
jeronimo
Kadet
Kadet

Postprzez Alien 06 Maj 2017, 10:57

Podbijam pytanie jak to w plusie wygląda ?
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez MureQ 06 Maj 2017, 11:13

Może znajdą się na forum przedstawiciele handlowi firm zajmujących się dostawą energii do domów i firm? Już wiemy, że jest z nami Orange, może ktoś jeszcze? Albo macie namiary kontaktowe do nich?

Zbierzemy dane i zrobimy mały informator, aby ułatwić proces poszukiwania najlepszej oferty :)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez kadargo 06 Maj 2017, 11:56

Polecam lokalnego dostawcę firmę ENIGA . Musicie pamiętać że za przesył i tak zapłacicie Enerdze .
Druga sprawa. Nie jeździjcie po ENERDZE jak po łysej kobyle. Bo to nie firma ENERGA jest winna tylko zarząd,
czyli politycy. Pamiętajcie że zarząd wcześniej czy później się zmieni i będzie można rozmawiać o ponownym sponsoringu. Gdyby nie wymiana polityczna nie było by problemu. Jeżeli chcemy po kimś pojechać to po politykach, zarządzie. Bo myślę, że cześć pracowników ENERGA też jest wk.... tak samo jak my.
kadargo
Młodzik
Młodzik

Postprzez LUKE22 06 Maj 2017, 12:48

Witam, od lat jestem kibicem Czarnych .... a w wolnych chwilach reprezentuje dwa koncerny Handen i AXPO. Obydwie solidne firmy . W razie pytań służę pomocą. Mam ciekawą oferty dla chętnych na zmianę dostawcy. Niestety moje oferty skierowane są tylko dla podmiotów gospodarczych.
LUKE22
Młodzik
Młodzik

Postprzez anio 06 Maj 2017, 12:48

kadargo napisał(a):Polecam lokalnego dostawcę firmę ENIGA . Musicie pamiętać że za przesył i tak zapłacicie Enerdze .
Druga sprawa. Nie jeździjcie po ENERDZE jak po łysej kobyle. Bo to nie firma ENERGA jest winna tylko zarząd,
czyli politycy. Pamiętajcie że zarząd wcześniej czy później się zmieni i będzie można rozmawiać o ponownym sponsoringu. Gdyby nie wymiana polityczna nie było by problemu. Jeżeli chcemy po kimś pojechać to po politykach, zarządzie. Bo myślę, że cześć pracowników ENERGA też jest wk.... tak samo jak my.

po kim wy chcecie "pojechać"? sami ich wspieraliście zakładając zielone koszulki.
Energa to spółka skarbu państwa, stanowiska są obsadzane przez ludzi partii rządzącej wiec spieraliście również pis :)
a najlepsze jest to że niektóre osoby które nakłaniały do założenia zielonych koszulek w celu podlizania się enerdze pisząc CZARNI TO MY, teraz udostępniają logo Czarnych bez napisu "energa" i nadal piszą CZARNI TO MY!
paranoja najpierw wsadzać palec w d*pe enerdze a teraz Yippie-Ki-Yay*ć energe!! brawo Wy!!
Awatar użytkownika
anio
Junior
Junior

Postprzez MureQ 06 Maj 2017, 12:56

LUKE22 napisał(a):Witam, od lat jestem kibicem Czarnych .... a w wolnych chwilach reprezentuje dwa koncerny Handen i AXPO. Obydwie solidne firmy . W razie pytań służę pomocą. Mam ciekawą oferty dla chętnych na zmianę dostawcy. Niestety moje oferty skierowane są tylko dla podmiotów gospodarczych.

Przydałyby się jeszcze jakieś namiary kontaktowe dla ewentualnych zainteresowanych: telefon czy mail :)
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez LUKE22 06 Maj 2017, 13:13

MureQ napisał(a):
LUKE22 napisał(a):Witam, od lat jestem kibicem Czarnych .... a w wolnych chwilach reprezentuje dwa koncerny Handen i AXPO. Obydwie solidne firmy . W razie pytań służę pomocą. Mam ciekawą oferty dla chętnych na zmianę dostawcy. Niestety moje oferty skierowane są tylko dla podmiotów gospodarczych.

Przydałyby się jeszcze jakieś namiary kontaktowe dla ewentualnych zainteresowanych: telefon czy mail :)

Oczywiście .... proszę o kontakt na mail prad.70@wp.pl
LUKE22
Młodzik
Młodzik

Postprzez Area 51 06 Maj 2017, 13:36

MureQ napisał(a):

patryk.kondraciuk@orange.retail.pl 512156652 ta osoba jest najlepiej zorientowana jeśli chodzi o ofertę Orange Energia ja działam bardziej pod kątem internetu (w tym światłowód), telewizji i telefonu. Więc jak by ktoś chciał więcej informacji nt Orange Energia to uderzajcie do Patryka wyjaśni wszystko co i jak. Jakby były osoby zainteresowane światłowodem to dzwonić do mnie 607052866 kto mnie nie zna :P wystarczy że powie Area i będę wiedział o co chodzi :)
Vivere Militare Est
Awatar użytkownika
Area 51
MVP
MVP

Postprzez MureQ 06 Maj 2017, 14:19

Do pierwszego postu w temacie podpiąłem informacje kontaktowe.

Jeśli jeszcze znajdą się na forum przedstawiciele innych firm (lub możecie kogoś polecić), to dawajcie znać w nowym poście i dodam info u góry.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez losmen 06 Maj 2017, 14:27

anio napisał(a):po kim wy chcecie "pojechać"? sami ich wspieraliście zakładając zielone koszulki.
Energa to spółka skarbu państwa, stanowiska są obsadzane przez ludzi partii rządzącej wiec spieraliście również pis :)
a najlepsze jest to że niektóre osoby które nakłaniały do założenia zielonych koszulek w celu podlizania się enerdze pisząc CZARNI TO MY, teraz udostępniają logo Czarnych bez napisu "energa" i nadal piszą CZARNI TO MY!
paranoja najpierw wsadzać palec w d*pe enerdze a teraz Yippie-Ki-Yay*ć energe!! brawo Wy!!

Na tamten moment "Gryfia na zielono" to byla bardzo madra i potrzebna akcja. Czy nam sie to podoba, czy nie to od Energi zalezalo/zalezy w duzej mierze nasze byc albo nie byc. My jako kibice sprobowalismy pomoc, bez dopisywania zadnej chorej ideologii o wlazeniu komukolwiek w cokolwiek. Trzeba to bylo zrobic i juz. Nic to nie dalo, ale warto bylo sprobowac.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez turystek 08 Maj 2017, 11:32

losmen napisał(a):
anio napisał(a):po kim wy chcecie "pojechać"? sami ich wspieraliście zakładając zielone koszulki.

Na tamten moment "Gryfia na zielono" to byla bardzo madra i potrzebna akcja. Czy nam sie to podoba, czy nie to od Energi zalezalo/zalezy w duzej mierze nasze byc albo nie byc. My jako kibice sprobowalismy pomoc, bez dopisywania zadnej chorej ideologii o wlazeniu komukolwiek w cokolwiek. Trzeba to bylo zrobic i juz. Nic to nie dalo, ale warto bylo sprobowac.

stało się to co pisałem w styczniu...

zmieniłem na Tauron...
turystek
Kadet
Kadet

Postprzez Rychu#07 08 Maj 2017, 15:05

Bardzo dobra wiadomość. To już dla Energi strata nie w kij dmuchał.
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez MureQ 08 Maj 2017, 15:19

Nieźle :)

Jest jeszcze jedna sprawa, której oczekiwałbym od Prezydenta...

W możliwość pomocy Biedronia w ściągnięciu do klubu sponsora nie wierzę, ale bez wątpienia posiada on dużą moc promocyjną. Wystarczy, że opisze w mediach społecznościowych, jak politycy pisu wraz ze swoimi klakierami z energi potraktowali klub, a może dotrzeć z przekazem do bardzo szerokiego grona odbiorców. I oczekuję jednak, że z tej swojej siły skorzysta.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez turystek 08 Maj 2017, 15:47

MureQ napisał(a):Nieźle :)

Jest jeszcze jedna sprawa, której oczekiwałbym od Prezydenta...

W możliwość pomocy Biedronia w ściągnięciu do klubu sponsora nie wierzę, ale bez wątpienia posiada on dużą moc promocyjną. Wystarczy, że opisze w mediach społecznościowych, jak politycy pisu wraz ze swoimi klakierami z energi potraktowali klub, a może dotrzeć z przekazem do bardzo szerokiego grona odbiorców. I oczekuję jednak, że z tej swojej siły skorzysta.

Co też powinno mieć wpływ na wybory w przyszłym roku :).
turystek
Kadet
Kadet

Postprzez dany 06 Cze 2017, 14:00

Odświeżam temat, skończył się sezon wiec trzeba wrócić do kalkulacji.
Bardzo dobrą ofertę dla firm ma PGNiG, mi wychodzi kWh 20gr taniej na dziennej taryfie i 11gr taniej na nocnej, dodatkowo jeśli mamy gaz to odchodzi opłata handlowa w wysokości 15,5zł miesięcznie.
W moim przypadku (biuro + serwerownia 24h) oszczędności z jednej faktury sięgają 400zł miesięcznie !!!!
Przy jednej taryfie oszczędność wynosi 15gr, co przy fakturze na ok 500zł daje oszczędności ok 50zł

Przy domowej taryfie już nie ma takich wielkich oszczędnosci, 4gr na dziennej taryfie, mi daje ok 10zł miesięcznie, ale zmienię, dla zasady

Reasumując, zmiana dostawcy w firmach i domu da mi ponad 500zł miesięcznie oszczędności, tyle dokładałem do sponsorowania klubu, bo przyznaję, że tylko fakt że Energa klub sponsoruje powodował że nie szukałem tańszych ofert.
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez Kasia Witek 12 Cze 2017, 17:46

dany napisał(a):Reasumując, zmiana dostawcy w firmach i domu da mi ponad 500zł miesięcznie oszczędności, tyle dokładałem do sponsorowania klubu, bo przyznaję, że tylko fakt że Energa klub sponsoruje powodował że nie szukałem tańszych ofert.

Brzmi nieźle! Dzięki za info ;)
Kasia Witek
Młodzik
Młodzik

Postprzez bop 14 Cze 2017, 10:24

z tą zmianą sprzedawcy warto na spokojnie policzyć. W przypadku firm - sprawa prosta - im taniej, tym lepiej.
W przypadku gospodarstw domowych - wszystko zależy od tego, czy korzystamy z taryfy "urzędowej" czy już z oferty wolnorynkowej (wiele osób nieświadomie pozawierało różnego rodzaju umowy/aneksy i zrezygnowały z Taryfy na rzecz Oferty). Jaka jest różnica?
1. W przypadku taryfy "urzędowej" (rozpoznamy ją po tym, że na fakturze nie mamy pozycji "opłata handlowa") konkurencja raczej nie ma tańszych ofert. Szukałem "wzdłuż i wszerz", przewertowałem różne oferty i najczęściej jeśli nawet 1 kWh jest u konkurencji minimalnie tańsza, to dochodzi opłata handlowa, która powoduje że sumarycznie i tak zapłacimy więcej. Jeżeli znajdziemy już przypadkiem ofertę, która sumarycznie będzie tańsza - to będzie to różnica symboliczna w skali roku. nie oszukujmy się - wartość zużycia energii elektrycznej w domach/mieszkaniach jest na tyle niewielka, że nie zaoszczędzimy więcej niż 30 zł rocznie. no, chyba że ktoś mieszka w pałacu, ogrzewa się elektrycznie i wodę w basenie też podgrzewa energią ;)
W tym przypadku nie odczujemy korzyści finansowych, ale możemy mieć satysfakcję, że zapłącimy więcej, byle nie Enerdze :).

2. W przypadku ofert "nieurzędowych" (rozpoznamy po pozycji "opłata handlowa" na fakturze) - zwróćmy uwagę, czy nie zawarliśmy umowy na czas określony. Musimy poczekać do końca umowy - inaczej zapłacimy kary umowne. Jeśli mamy umowę na czas nieoznaczony - trzeba ją odpowiednio wcześnie wypowiedzieć - niektóre umowy są tak skonstruowane, że mają okres wypowiedzenia 6 miesięcy ze skutkiem na koniec roku kalendarzowego (składając wypowiedzenie w czerwcu 2017 uowa wygaśnie z końcem grudnia 2017, ale wypowiadając ją w lipcu 2017 - wygaśnie dopiero po 1,5 roku - na koniec grudnia 2018).

Mam nadzieję, że niektórych trochę uświadomiłem - życzę owocnych poszukiwań lepszych ofert. :)
bop
Kadet
Kadet

Postprzez Dafi 14 Cze 2017, 17:00

A jak to się ma do mieszkań osiedlowych, wiele osiedli ma wspólnoty, spółdzielnie chyba mają podpisane umowy z operatorem... Czy ot tak można w takim przypadku zmienić operatora??
Dafi
MVP
MVP

Postprzez dany 14 Cze 2017, 18:00

Dafi napisał(a):A jak to się ma do mieszkań osiedlowych, wiele osiedli ma wspólnoty, spółdzielnie chyba mają podpisane umowy z operatorem... Czy ot tak można w takim przypadku zmienić operatora??

Rachunek za prąd dostajesz od operatora czy ze wspólnoty ? Jesli od operatora to możesz zmienic
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Wróć do Kibice

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości