Reprezentacja

Koszykówka w Polsce i na świecie

Re: Reprezentacja

Postprzez grabek 31 Maj 2010, 22:11

arti77 napisał(a):
czarnych_fanatyk napisał(a):Kadra powolana przez I. Griszczuka. W kadrze znalazlo sie az 9 debiutantow.

http://www.polskikosz.pl/news/22592/pie ... zuka_.html

Szkoda, że nie ma w niej Leona.

Czy ja wiem. Fajnie jakby Leon był w kadrze, ale znając Igora to istnieje ryzyko zajechania gracza. A tak będziemy mieli Leona tylko dla siebie :)
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Słupsk

Postprzez arti77 01 Cze 2010, 12:53

grabek napisał(a):
arti77 napisał(a):
czarnych_fanatyk napisał(a):Kadra powolana przez I. Griszczuka. W kadrze znalazlo sie az 9 debiutantow.

http://www.polskikosz.pl/news/22592/pie ... zuka_.html

Szkoda, że nie ma w niej Leona.

Czy ja wiem. Fajnie jakby Leon był w kadrze, ale znając Igora to istnieje ryzyko zajechania gracza. A tak będziemy mieli Leona tylko dla siebie :)

Patrząc przez pryzmat klubu, to w sumie ;) racja
arti77

Postprzez wally 01 Cze 2010, 21:21

Począwszy od 2013 roku w turniejach finałowych mistrzostw Europy koszykarzy będą występować 24 zespoły, o osiem więcej niż do tej pory - postanowiła FIBA Europe. Zlikwidowany zostanie dwustopniowy system eliminacji.

Według szefa FIBA Europe Olafura Raffnsona, powodem poszerzenia liczby uczestników jest coraz większe zainteresowanie koszykówką na Starym Kontynencie i wzrost poziomu rozgrywek. W mistrzostwach Europy kobiet nie będzie zmian - w turnieju finałowym wystąpi 16 drużyn.

W 2009 roku gospodarzem mistrzostw Europy koszykarzy była Polska, a w 2011 roku zorganizuje je Litwa. Chęć goszczenia imprezy w 2013 roku wyraziły Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Włochy i Słowenia.

Dla nas to w sumie dobra informacja, zawsze większe szanse na występy polskiej kadry na jakimkolwiek turnieju, to szansa na sukces i wypełźnięcie z tej dziury.

http://www.sport.pl/koszykowka/1,65031, ... polow.html
Ogóry, ogórki i ogóraski.
Awatar użytkownika
wally
Kadet
Kadet

Postprzez MureQ 01 Cze 2010, 22:09

Zwiększenie zainteresowania sratyttaty. Problemem jest zwiększenie ilości państw europejskich po rozpadzie najpierw ZSRR, a następnie Jugosławii. Ostatnio chociażby niepodległość proklamowały Czarnogóra i Kosowo (jeszcze nieuznane przez FIBA bo za dużo do gadania mają tam Serbowie), niedługo może dojdzie do podziału Bośni i Hercegowiny. Ciasno nam się w Europie robi po prostu.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez MZK'S CZARNI 07 Cze 2010, 13:50

Nie zdziwię się jak Ten, obywatelstwo dostanie w najbliższych kilku tygodniach. :[
Thomas Kelati w tym tygodniu złoży papiery w odpowiednim urzędzie, by ubiegać się o polskie obywatelstwo. Od ponad roku jest mężem Polki i ma z nią dwójkę dzieci. (...) do pomocy w uzyskaniu obywatelstwa włączył się prezes Polskiego Związku Koszykówki, Roman Ludwiczuk.

http://www.polskikosz.pl/news/22633/kel ... olski.html
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Radek85 06 Lip 2010, 06:18

Świat należy do młodzieży.. http://polskikosz.pl/news/22902/ms_u_17 ... mcow_.html

Udanego dnia wszystkim :)
Hej Czarni Kosz!
Awatar użytkownika
Radek85
MVP
MVP

Postprzez pawcio0098 06 Lip 2010, 17:41

U17: Polacy lepsi od Hiszpanów po dogrywce! http://www.koszykowka.net/content/2010/ ... /index.jsp
pawcio0098
Junior
Junior

Postprzez Michaal 11 Lip 2010, 10:53

Awatar użytkownika
Michaal
Kadet
Kadet

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Alien 11 Lip 2010, 16:38

Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez MureQ 25 Lip 2010, 16:24

Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez sisar 02 Sie 2010, 19:11

No to błysneliśmy z Gruzją, nie ma co. Pojechali nas prawie dwudziestakiem, a było prawie trzydzieści w plecy. Jednak najbardziej boli styl tej porażki, a raczej jego brak. Brak szybkości, bezradny Gortat pod koszem, miazga w zbiórkach, dno na rozegraniu. Czy macie podobne odczucia?
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez BED 02 Sie 2010, 19:25

jak Czarni w 3 sezonie z Griszczukiem.
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez defender 02 Sie 2010, 21:29

Jak trójka nie siedzi, nie ma gry. Jak to u Igora. Inna sprawa, że się w większości naszym (np. taki MG) jakoś dzisiaj nie chciało. Zmarnowany 1,5 h :-/
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez ar90 02 Sie 2010, 22:31

nie zagralismy chyba ani jednej akcji ktorą możnaby nazwac składną , Zaza okrutnie jechał Gortata który jest uważany w NBA za wartosciowszego niż Kałmanawardze
ar90
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Bilek 02 Sie 2010, 22:58

Kto uważa MG za bardziej wartościowego niż Pachulia? Przeciez Zaza to podstawowy środkowy na ca. 70% drużyn w NBA. MG przy nim jest jeszcze kopciuszkiem;-)
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez ar90 02 Sie 2010, 23:25

Bilek napisał(a):Kto uważa MG za bardziej wartościowego niż Pachulia? Przeciez Zaza to podstawowy środkowy na ca. 70% drużyn w NBA. MG przy nim jest jeszcze kopciuszkiem;-)

Pachulia gra w NBA dłużej , chodzi mi o to że Gortat już w tym momencie jest ceniony wysoko i byłby podstawowym graczem również w około 70% drużyn w NBA ,chocby dlatego że jest zmiennikiem Howarda ( Pachulia - "tylko"Harforda i dostaje mniej minut niż Gortat) rywalizacja na treningach z tym obecnie najlepszym na tej pozycji , pewnie sporo zwiększa jego wartosc
ar90
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez -SEB-AN78 06 Sie 2010, 17:18

Wczorajszy mecz nic po za SIEPANIEM ZA 3 widać rękę Igora ;] ;] ;] ;] ;]
Żyć To Znaczy Walczyć . Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą ....
Awatar użytkownika
-SEB-AN78
Kadet
Kadet

Postprzez Ukasus 07 Sie 2010, 00:26

http://sport.tvp.pl/koszykowka/reprezen ... pe/2285912
bardzo fajny reportaż
jest tez wzmianka o czarnych :)
Awatar użytkownika
Ukasus
Junior
Junior

Miejscowość: Słupsk / Ustka

Postprzez BED 20 Sie 2010, 23:59

Belgia pokonała Gruzję - bardzo korzystna dla nas sensacja!

a my się męczymy z Portugalią
Polacy po pierwszej połowie przegrywają 37:28 z najsłabszą drużyną w grupie C

Nie sposób przewidzieć co się dalej wydarzy w tej grupie

a tu meczy live http://www.tvgente.com/videosespecias/j ... ospor2.htm

...

Straszną padakę gramy - nie radzimy sobie ze strefą.

...

TRAGEDIA.
Szkoda słów.
Tak słabej reprezentacji nigdy nie widziałem.
Wszyscy mijani w obronie jak dzieci.
atak = przypadek
Po co to oglądałem - załamałem się.
:zęby:

...

o Yippie-Ki-Yay w 14 sekund odrobiliśmy chyba z 8 pkt
Portugalczycy nie trafiali wolnych.
i jest dogrywka Berisha pod kosz za 2 w ostatniej sekundzie
75 : 75

...

Portugalczycy są strasznie słabi a my jesteśmy w tym jeszcze lepsi.
To co gramy to jest niewyobrażalne.
1:45 sek przed końcem Gortat szczeniacko fauluje pod koszem
i załatwia Portugalii wygraną. 85:84
Awatar użytkownika
BED
Administrator
Administrator

Postprzez Nightex 21 Sie 2010, 00:31

Zaraz serce mi przez nich siądzie...
Nightex
Młodzik
Młodzik

Postprzez martin 21 Sie 2010, 00:39

I widac ze Igor do skladu potrzebuje dalej max 8 zawodnikow!!! A Koszarek zajechany slania sie na nogach. Reszta siedzi i podpiera brody rekoma z Bialkiem na czele. Ach jak ja sie ciesze, ze ruska u nas nie ma.
it s my live
martin
MVP
MVP

Miejscowość: Słupsk/Bydlino

Postprzez Nightex 21 Sie 2010, 00:43

No to... aa z resztą... szkoda pisać... :załamany: :|
Nightex
Młodzik
Młodzik

Postprzez MZK'S CZARNI 21 Sie 2010, 01:00

Coś czuje, że Igor na dłużej w reprezentacji nie zostanie.

Bezmyślny faul Gortata. Dramat.

Polska koszykówka chyba na dłużej pozostanie w tym bagnie w jakim się znalazła. Niech jeszcze Szanowny Pan Prezes Jakubowski wprowadzi więcej swych durnych pomysłów w życie ligi, a odrodzenie basketu mamy gwarantowane.
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez martin 21 Sie 2010, 01:08

To my Polacy. Nie liczy sie co o nas mowia, co o nas pisza co po nas zostanie, wazne natomiast jest to ze mam kase i dobra fure....Siedze i placze bo za chwile tu za miedza nie bede mial sie czym chwalic mowiac o Polsce.
Trzeba brac rzeczy w swoje rece i juz zaczac tlumaczyc swoim dzieciom o co kaman.
it s my live
martin
MVP
MVP

Miejscowość: Słupsk/Bydlino

Postprzez Bilek 21 Sie 2010, 01:13

MZK'S CZARNI napisał(a): Niech jeszcze Szanowny Pan Prezes Jakubowski wprowadzi więcej swych durnych pomysłów w życie ligi, a odrodzenie basketu mamy gwarantowane.

Tak calkiem serio - poza Paceko, bo to juz jakby wymuszone - jakich pomysłów?

a co do meczu - chaos i agonia.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Postprzez MZK'S CZARNI 21 Sie 2010, 15:48

Bilek napisał(a):Tak calkiem serio - poza Paceko, bo to juz jakby wymuszone - jakich pomysłów?

To ja się pytam: Ile jeszcze takich wymuszonych zmian będzie, by Asseco Prokom kosztem wszystkich innych drużyn PLK, mógł swobodnie i 'godnie' reprezentować Polskę poza granicami kraju. Czy żaden klub niema na tyle odwagi by się sprzeciwić tak wyraźnemu faworyzowaniu Prokomu. Ludzie. !

A co do tych pomysłów. Ironia, po prostu ironia. Konkretów nie znam.
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Bilek 21 Sie 2010, 22:19

MZK'S CZARNI napisał(a):
Bilek napisał(a):Tak calkiem serio - poza Paceko, bo to juz jakby wymuszone - jakich pomysłów?

To ja się pytam: Ile jeszcze takich wymuszonych zmian będzie, by Asseco Prokom kosztem wszystkich innych drużyn PLK, mógł swobodnie i 'godnie' reprezentować Polskę poza granicami kraju. Czy żaden klub niema na tyle odwagi by się sprzeciwić tak wyraźnemu faworyzowaniu Prokomu. Ludzie. !

no właśnie - innych pomysłów nikt nie potrafi konstruktywnie skrytykować - bo ich nie ma?

co do Paceko - tu PLK nie może nic zrobić, poza ustępstwami. Bo jeśli Prokom nie będzie chciał, to wcale nie musi grać w PLK. Eurolige ma, VTB ma, po co mu tak naprawdę polska liga? Więc cieszmy się (naprawdę), że chociaż o mistrza zgodzili się bić w drugiej rundzie... Przykre, ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Postprzez arti77 22 Sie 2010, 15:18

Bilek napisał(a):
MZK'S CZARNI napisał(a):

no właśnie - innych pomysłów nikt nie potrafi konstruktywnie skrytykować - bo ich nie ma?

co do Paceko - tu PLK nie może nic zrobić, poza ustępstwami. Bo jeśli Prokom nie będzie chciał, to wcale nie musi grać w PLK. Eurolige ma, VTB ma, po co mu tak naprawdę polska liga? Więc cieszmy się (naprawdę), że chociaż o mistrza zgodzili się bić w drugiej rundzie... Przykre, ale prawdziwe.

Z czego tu się cieszyć. Bez nich czy z nimi, co za różnica. Skoro wolą grać gdzie indziej, to niech w TBL nie grają. Proste! Dlaczego za darmo mają mieć miejsce w 6? Paranoja i tyle.
arti77

Postprzez MZK'S CZARNI 22 Sie 2010, 19:44

Bilek napisał(a):co do Paceko - tu PLK nie może nic zrobić, poza ustępstwami. Bo jeśli Prokom nie będzie chciał, to wcale nie musi grać w PLK. Eurolige ma, VTB ma, po co mu tak naprawdę polska liga? Więc cieszmy się (naprawdę), że chociaż o mistrza zgodzili się bić w drugiej rundzie... Przykre, ale prawdziwe.

Po co? By mieli dobrą markę - Mistrza Polski.
Już lepiej byłoby gdyby w lidze polskiej nie zagrali. Jedno czego bym żałował, że na polskich parkietach nie zobaczyłbym zbyt wielu fajnych grajków.

Takich klubów w polskich ekstraklasach aby mniej.
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez atomek016 23 Sie 2010, 13:53

W 100% zgadzam się z kolegą wyżej co do fajnych grajków Prokomu.
Awatar użytkownika
atomek016
Młodzik
Młodzik

Postprzez losmen 23 Sie 2010, 19:08

Bilek napisał(a):
MZK'S CZARNI napisał(a):

Chyba znacznie trudniej wymienic pozytywne decyzje niz negatywne. Bo niepodejmowanie decyzji tez zaliczam do zlych uczynkow.

- pozwolenie Prokomowi na nieuczestniczenie w RS
- zerowanie punktow po sezonie zasadniczym
- fatalny system "szostek" WTF?
- przepisy o koniecznosci trzymania dwoch Polakow na parkiecie (do czego to prowadzi?!)
- kalendarz rozgrywek (zaczynamy w polowie pazdziernika, konczymy w styczniu)
- brak transmisji w "normalnej" TV
- brak marketingu, marny wizerunek ligi, nieprofesjonalizm i amatorka
- caly system rozgrywek malo meczow, RS bez znaczenia, koniecznosc pauzy
- system PO (3 mecze w polfinale, best of three w meczach o braz)
- plk.pl (koniecznosc rejestracji w celu czytania artykulow, dostepu do mediow itd) nie jestesmy nba zeby jeszcze utrudniac przecietnemu kibciowi dostep do koszykarskich zasobow ligi

to tak na szybko co mnie drazni, a jest tego sporo wiecej
Skoro liga jest slaba, to zrobic lige 8 zespolow, max 10. Po 4 mecze miedzy druzynami, zniesc przepis o Polakach,
mozna za to wprowadzic limit obcokrajowcow np 5 i max 3 USA. Ta liga nie ma zadnej promocji, nie dosc ze koszykowka w Polsce jest prawie na dnie, to nei robi sie nic zeby rodzima najwyzsza klasa rozgrywkowa byla uwazana za dobrze zorganizwoana profesjonalna stabilna lige.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez atomek016 24 Sie 2010, 12:35

Nawiązując do wczorajszego meczu Polska-Bułgaria szkoda, że Białek nie zagrał nawet kilku minut. Za to bardzo podobała mi się gra Kamila Chanasa wchodząc z ławki na chwilową zmiane trafił za 2 i 3pkt co bardzo nam pomogło.
Awatar użytkownika
atomek016
Młodzik
Młodzik

Postprzez Samar 29 Sie 2010, 22:16

Po beznadziejnym meczu z Belgia Reprezentacja polski odpada w eliminacjach do Eurobasketu. Niejaki Igor G. pokazal swoj kunszt trenerski podczas tych eliminacji i mam nadzieje, ze nie dotrzyma slowa i nie wroci juz do Słupska w roli trenera... Zenada!!!
Nie ma zlej pogody sa tylko niewlasciwe ubrania!
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Postprzez losmen 29 Sie 2010, 23:21

Dno, jak mzona grac 7 zawodnikami? Ale jak tu wygrac bez trenera i bez rozgrywajacego.
Pozostaje turniej sierpniowy w 2011, do tego czasu wroca Szubarga, Ignerski i Szewczyk, wymienia trenera i powinni powalczyc o awans do Euro na Litwie.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez MZK'S CZARNI 29 Sie 2010, 23:38

Nie miałem okazji oglądać meczu, a więc czy może ktoś obiektywnie napisać jak grała Polska. Porażka bez stylu czy po prostu szczęście nie dopisywało. ? ;D ;(
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez wygnaniec 30 Sie 2010, 01:11

MZK'S CZARNI napisał(a):Nie miałem okazji oglądać meczu, a więc czy może ktoś obiektywnie napisać jak grała Polska. Porażka bez stylu czy po prostu szczęście nie dopisywało. ? ;D ;(

Szczerze to brakuje mi slow... ogladalem dwie ostatnie kwarty gdyz wczesniej nie moglem znalezc stream'a. Powiem tyle - Belgowie mieli na nas mase pomyslow, my na Belgow nie mielismy zadnego.

Tak wiec trener na duuuuuuuzy minus. Zespol kompletnie nieprzygotowany taktycznie, niepoukladany. Akcje ktore mialy byc grane po ustawieniach (po wzieciu czasu) nie wychodzily. Przykladem moze byc rozpaczliwe wejscie pod kosz Berishy gdy bylo widac ze w tej akcji to Kelati mial miec pilke w rekach. Akcja byla po prostu zle rozrysowana. Za malo albo brak zaslon dla Kelatiego. To tylko przyklad. Jest duzo spraw do ktorych mozna sie do trenera przyczepic... coz powiedziec Griszczuk sie dopiero uczy wielkiej koszykowki. Decyzja naszych Romanow wspanialych (eh skaza moje imie btw) uczy sie na porazkach reprezentacji Polski :zęby:

Oceniajac graczy nie mozna zapominac o tym ze wlasnie mysli trenerskiej tam najbardziej brakowalo. Bede ocenial po tym co widzialem (czyli 2 ostatnie kwarty).

Rozgrywanie pilki czyli Koszarek i Kelati. Koszarek w momencie kiedy Belgowie odskoczyli na kilka punktow w trzeciej kwarcie wkurzyl sie, a jak sie Koszarek wkurza to popelnia bledy (vide mecz Czarni - Anwil i obrona Burks'a) w tym przypadku strata i kroki. Po czym trener sadza go na lawke i rozgrywa Kelati. No a wtedy to juz modlitwy szly do Boga bo tylko on mogl nam pomoc! Koszarek na szczescie wrocil i zaliczyl trojke i pare normalnych zagran. Jednak sama koncowka to rozpacz! Lapalem sie za glowe i gdyby lapek nie byl pracowy to pewnie znalazlby sie na scianie... Koszarek na afere wszedl pod kosz liczac na faul ktorego nie bylo i niecelnie rzucil. MASAKRA! Nie bylo innego pomyslu??? Definitywnie brakowalo nam drugiego rozgrywajka ktory by wszedl i mial pomysl jak grac (Szubi??).

Nasi rzucajacy czyli Berisha i Kelati po raz drugi. Berisha rzucal tylko i wylacznie kiedy juz musial. Raz trafil na zakonczenie kwarty a drugi raz trafil jak 24 sekundy sie konczyly. Akcja wyzej opisywana kiedy to zamiast Kelatiego mial pilke byla totalna klapa. Plus za powrot do obrony po stracie pilki i blok na ktoryms z Belgow. Niestety nie jest to jeszcze gracz formatu pierwszej piatki reprezentacji. Kelati - moze mnie zjedziecie ale ten facet mi mocno podpadl tym wystepem. Okay, bierze na siebie odpowiedzialnosc w trudnych momentach i w wiekszosci nie zawodzi. Mimo tego mam mu za zle chybionych 2 wolnych przy 4 wykonywanych pod rzad i zaraz potem chybionej trojki z czystej pozycji. To razem 5 straconych punktow ktore POWINNY wpasc. Jest klasowym strzelcem i jako klasowego strzelca go rozliczam. Takich rzutow sie nie chybia bo to sie msci :x Do tego nie potrafil sie uwolnic od obroncy, chociaz tutaj chyba bardziej wina kiepskiej gry zespolu w zastawieniach i pomaganiu.

Podkoszowi - i tutaj wielka nagana dla naszych. Zdecydowanie niewykorzystywani, swietnie wylaczeni z gry przez wysokich Belgow, po prostu nie istnieli. W defensywie Gortat odpuscil Beghina na obwodzie dzieki czemu ten zaliczyl dwie trojki z tego co pamietam. Jeden ladny blok. W ataku slabo, czasem szczesliwe rzuty wpadaly ale to za malo jak na gracza NBA ktory mial byc liderem reprezentacji. Lampe lepiej w ataku ale w obronie czasami widac bylo brak koncentracji przez co tracilismy latwe punkty.

Lawka - tutaj tylko Majewski byl widoczny w drugiej polowie i to tez tylko dzieki faulom za ktore w koncu musial zejsc. Griszczuk skupil sie na grze piatka, szostka zawodnikow (skad my to znamy??)

Belgowie? Swietnie wiedzieli co gramy, jakie sa nasze slabe punkty, zmobilizowani i pragnacy zwyciestwa. Kadra trenerska swietnie nas rozpracowala. Trafiali duzo trojek i rzadzili pod koszem na zbiorkach (kilka ofensywnych i ponowien akcji). Ogolnie nalezala im sie wygrana. Gratulacje.

Powiem szczerze ze nie mam recepty na nasza kadre. Na papierze mamy najlepszy zespol od lat. W rzeczywistosci dostajemy lupnia od kazdego na wyjezdzie. Czego nam brakuje???? :załamany:
Czerwona koszulka, piwko przy meczu, z kazdego miejsca na planecie. TYLKO CZARNI!!!
wygnaniec
MVP
MVP

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Alien 05 Wrz 2010, 17:58

http://polskikosz.pl/news/100129/polska ... cie__.html :) super wiadomość !! Będzie można pomyśleć o jakimś zorganizowanym wyjeździe :)
Alien
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez ar90 05 Wrz 2010, 19:16

Alien napisał(a):http://polskikosz.pl/news/100129/polska_zagra_na_eurobaskecie__.html :) super wiadomość !! Będzie można pomyśleć o jakimś zorganizowanym wyjeździe :)

wedlug mnie to jest zła informacja , jestem patriotą , ale przez to nic się nie zmieni Ludwiczuk będzie dalej siedział na dupie jakby nigdy nic , a jak każdy kibic wie , nikt w Polsce nic nie robi żeby reklamować koszykówke(przykład ? zamiast meczu MŚ w kosza własnie jeżdzą do okoła stadionu na motorkach ). Po za tym pojedziemy na Litwe dostaniemy baty i wrócimy z płaczem i pytaniami dlaczego tak jest ...
ar90
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez losmen 09 Wrz 2010, 17:00

Skład mistrzostw Europy został poszerzony, właśnie dla takich krajów jak nasz czy Gruzja albo Włochy. W tych drużynach są koszykarze grający na co dzień w Eurolidze, NBA - mówi "Przeglądowi Sportowemu" prezes PZKosz Roman Ludwiczuk.

Czy Igor Griszczuk zostanie na stanowisku trenera reprezentacji Polski?

Roman Ludwiczuk (prezes PZKosz): Na temat trenera mogę powiedzieć tyle, że awans do Eurobasketu miał być wywalczony na boisku, a nie zostało to wypełnione.

Zatem ubiegłoroczny EuroBasket, który odbywał się w Polsce, nie został odpowiednio wykorzystany.

- Co pan ma na myśli?

To, że rok po tej imprezie nie mamy drużyny.

- A był pan teraz w Stambule na zarządzie FIBA? Nie. Ja byłem i nasza drużyna w Europie jest postrzegana bardzo pozytywnie. Słyszałem opinię o tym, że mamy w drużynie chłopaków, jacy nie rodzą się na kamieniu. Skład mistrzostw Europy został poszerzony, właśnie dla takich krajów jak nasz czy Gruzja albo Włochy. W tych drużynach są koszykarze, grający na co dzień w Eurolidze, NBA. Uznano, że nie ma sensu tracić potencjału, jaki dla europejskiej koszykówki niosą ze sobą ci gracze.

Wróćmy jednak do trenera Griszczuka...

- Za brak wywalczonego na boisku awansu odpowiada on. Jest przecież głównym mózgiem drużyny. On ma coś wymyślić, a potem wymóc na zawodnikach, aby to realizowali. Taka jego rola.

A prezes ma ponosić odpowiedzialność za to, że wybrał takiego, a nie innego szkoleniowca.

Oczywiście, że najłatwiej skupić odpowiedzialność na mnie.

Skur**iel i dziad, wbija kolejne gwozdzie do trumny z napisem "Polska koszykowka" a jeszcze bezczelny na kazdym kroku sie wybiela.
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Mateusz 21 Wrz 2010, 17:40

"....BYCIE KIBICEM TO CAŁE MOJE ŻYCIE...." - CZARNI SŁUPSK

Najlepsze imprezy tylko z nami :) http://www.fotobudka-slupsk.pl/
Awatar użytkownika
Mateusz
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: słupsk

Postprzez ted 06 Kwi 2011, 11:20

Przegląd Sportowy dziś pisze, że jest kandydat na trenera Jasmin Repesa Chorwat.
Moim zdaniem będzie z tego pieca chleb.
ted
Junior
Junior

Postprzez MureQ 06 Kwi 2011, 11:30

ted napisał(a):Przegląd Sportowy dziś pisze, że jest kandydat na trenera Jasmin Repesa Chorwat.
Moim zdaniem będzie z tego pieca chleb.

Będąc na ME w grupie z Litwą, Hiszpanią, Turcją i Wielką Brytanią? Co najwyżej zakalec...
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez losmen 07 Kwi 2011, 14:40

Bedzie z tego chleb o ile popatrzymy na to z perspektywy Euro 2013, i o ile zwiazek tez tak patrzy. Pamietajmy ze na najblizsze Euro nie jedzie Gortat, zreszta slusznie, ma teraz swoj rok-niech solidnie przepracuje przerwe miedzysezonowa.
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Behemot 07 Kwi 2011, 15:10

U nas nie będzie Gortata, ale u naszych najsilniejszych przeciwników może być gorzej. Jeżeli faktycznie w NBA będzie lokaut, to Litwini, Turcy, Hiszpanie i Brytole mogą mieć naprawdę kłopoty.
Ostatnio edytowany przez Behemot, 07 Kwi 2011, 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Sex, drugs & pick'n'roll
Awatar użytkownika
Behemot
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: Москва, Садовая 302 бис кв. 50

Postprzez ted 07 Kwi 2011, 15:51

Napewno dojdzie do lokautu.
Jak pisze Przegląd Sportowy to Gortat, żeby grać w kadrze proponuje opłacenie części ubezpieczenia z własnej kieszeni tj. 1.000.000,00 zł. (ALE KASA)
ted
Junior
Junior

Postprzez uleq 07 Kwi 2011, 16:14

ted napisał(a):Napewno dojdzie do lokautu.
Jak pisze Przegląd Sportowy to Gortat, żeby grać w kadrze proponuje opłacenie części ubezpieczenia z własnej kieszeni tj. 1.000.000,00 zł. (ALE KASA)

Tylko, że sam Gortat nic na ten temat nie wie, że ma wywalić taką kasę.
http://sport.wp.pl/kat,33598,title,Gortat-szybko-reaguje-Ciekawe,wid,13297190,wiadomosc.html?ticaid=1c160&_ticrsn=3
"Nie ma ludzi odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni" Feliks "Papa" Stamm
uleq
Młodzik
Młodzik

Postprzez losmen 07 Kwi 2011, 16:48

Behemot napisał(a):U nas nie będzie Gortata, ale u naszych najsilniejszych przeciwników może być gorzej. Jeżeli faktycznie w NBA będzie lokaut, to Litwini, Turcy, Hiszpanie i Brytole mogą mieć naprawdę kłopoty.

Gdzie zwiazek miedzy lokautem a gra na Euro?
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Behemot 07 Kwi 2011, 17:05

losmen napisał(a):Gdzie zwiazek miedzy lokautem a gra na Euro?

W kasie. A konkretnie w kasie na ubezpieczenie zawodnika. Nasz związek nie stać na dwie bańki za Gortata i nie wydaje się, żeby w/w związki sypały milionami za ubezpieczenie swoich zawodników grających w NBA. A na przykład w takiej Turcji jest ich aż pięciu, na Litwie - trzech...
Sex, drugs & pick'n'roll
Awatar użytkownika
Behemot
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez losmen 07 Kwi 2011, 17:30

Przeciez zawodnicy NBa od lat graja na ME, MŚ i IO, kiedys byly inne przepisy, czy teraz zmienily sie poprzez lockout?
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Behemot 07 Kwi 2011, 17:36

losmen napisał(a):Przeciez zawodnicy NBa od lat graja na ME, MŚ i IO, kiedys byly inne przepisy, czy teraz zmienily sie poprzez lockout?

Mogą się zmienić: http://www.sport.pl/celebrities/1,85636 ... a_bez.html
Sex, drugs & pick'n'roll
Awatar użytkownika
Behemot
Gwiazda
Gwiazda

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne drużyny i ligi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość