Kto zostanie Mistrzem sezonu 2012/13 ?

Koszykówka w Polsce i na świecie

Kto zostanie Mistrzem sezonu 2012/13 ?

Postprzez jaca 28 Maj 2013, 20:53

Po zakończeniu sezonu przez Czarnuchów nasze Forum praktycznie umarło (nie licząc kilku postów tygodniowo spekulujących nt. przyszłego sezonu). A przecież jesteśmy w trakcie bezprecedensowej batalii o Miska. Bezprecedensowej, bo po raz pierwszy od wielu sezonów na trybunach w roli rozdającego karty zabrakło Wielkiego Rysia Krauze. Tym razem w "Wielkim" Finale karty rozdają Muszkieterowie. A w ich składzie (!) czterech Czarnuchów. To nic, że często tu "hejtowanych", W mojej opinii (pisanej ongiś na Forum) - przepis tegoroczny na sukces: do mocnego składu "dospawać na ławkę kilku Czarnuchów". Patrzę dziś na Białka, Srokę, Mantasa ... i łezka w oku się kręci (nie, kłamstwo, raczej satysfakcja, że chłopaki dają tyle ... przyszłemu Mistrzowi). Kiedyś kabaret Tey zasłynął retorycznym pytaniem: "Panie, kiedyś tu był sklep... panie, tu stały beczki z kawiorem. Biały kawior, czarny kawior, czerwony kawior... Panie - komu to przeszkadzało ?" No - to było ( ;P ) jakoś tak w 1974 roku. Czasy się zmieniły, ale ... "Komu to przeszkadzało ?"
Stelmet właśnie rozwalcował Turów... 2:0
Moim zdaniem - finał będzie w tym sezonie żałośnie krótki. 4:0, może jakimś cudem 4:1.
Ktoś ma inne zdanie ?
kibicjonalia.com.pl
Awatar użytkownika
jaca
MVP
MVP

Miejscowość: Słupsk

Re: Kto zostanie Mistrzem sezonu 2012/13 ?

Postprzez Myers 29 Maj 2013, 01:03

Jeszcze wyjdzie że tylko Czarni potrafili pokonac w PO Stelmet. Marne pocieszenie. Nic im nie zazdroszcze. Jezeli wygraja MP przyjdzie im to łatwo, łatwiej niż musieli sie napracowac przez kilkanascie lat Anwil czy Prokom Trefl by wygrac swoje pierwsze MP(oby nie, bo wole aby ten nowy MP napracował sie troche). Trafili na dobry sezon bez mocnego APG, Trefla, Anwilu i braku Slaska w PLK. Wiekszy prestiz dla mnie ma wygranie 1MP Anwilu niz szmacianego Stelmetu Uvalina. To były inne czasy gdy w finale naprawde był jakis poziom. Teraz to dramat co pokazuje Turow w ataku i obronie.

Jeszcze bym nie skreslał Turow. Jezeli wygraja G3- to seria moze pojsc w drogą stronę. Rok temu APG mial pilke meczową" przy stanie 3-1 w rywalizacji. Trefl wyciagnal z 1-3 na remis.

Co do dzisiejszego meczu to tego Aleksicia i Stelmacha dawno Turow powinien pogonic i wziasc sobie dobrego PG. Kompletnie nie rozumiem co widzi Rajkovic w dwoch w/w drewniakach. Rozumiem że dzisiaj mial jazde na lodzie Robinson i załozył inne obuwie ale i tak jest lepszy od nieumiejacego nawet kozlowac Aleksicia.
Myers

Postprzez jaca 30 Maj 2013, 00:13

Aleksić ze Stelmachem nigdy nie stanowili o sile Turowa. Więc nie oceniaj jego SŁABOŚCI na podstawie gry tej dwójki. O postawie druzyny stanowi jej liderzy : Opacak, Jackson, Chyliński ... Przypomnij sobie, jak nas -i nie tylko nas - rozstrzeliwali w sezonie i w szóstkach. Prawda jest żenująca : włodarzy Turowa nie stać na Euroligę, więc kładą lachę na finał. Zagrają po raz enty w "swoim" pucharze. Wiem - większość z Was nie uznaje teorii spiskowych. Niech więc naiwni śpią spokojnie. Ja wiem swoje ;P
kibicjonalia.com.pl
Awatar użytkownika
jaca
MVP
MVP

Postprzez Myers 30 Maj 2013, 01:38

Wiem że nie stanowili siły ale chodzi mi o to po jaki grzyb ich wypuszcza na tyle czasu jezeli gowno ich gra daje? Odnosze wrazenie że Rajkovic troche sie pogubił z zawodnikami i pomyslem na Stelmet, nie panuje nad sytuacją ale zawodnicy wcale mu tego nie ułatwiaja.
Myers

Postprzez forthree 02 Cze 2013, 19:13

No i jest mistrzostwo dla Stelmetu. Wielka szkoda, że nie Turów, choć po ich grze... zupełnie im sie nie należało. Stelmet tym razem pokazał jak się powinno grać w koszykówkę.
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Myers 02 Cze 2013, 19:38

Skorzystali i wykorzystali slabosc tej ligi w 100% kiedy nie jest ona juz mocna i nie ma tyle pieniedzy co kiedys.Jedyny zespol ktory mial wiecej pieniedzy w budzecie przed tym sezonem w porownaniu do tego zeszlego. Ponadto lizanie sobie dup i jajek PLK SA, komisarza dyscyplinarnego ligi i Stelmetu oraz ich sponsorów żenujące. Kolejny raz mamy do czynienia z sytuacją kiedy w Polsce nowy klub z pieniedzmi jest nadmiernie lagodliwie traktowany przez lige czy komisarza dyscyplinarnego. Wytypowanie 2sedziow z trzech nie było problemem od meczu nr 3 Stelmetu z Czarnymi na kolejne zawody. Teraz zacznie sie lizanie tyłkow Stelmetowi a takie tuzy jak Asseco czy Trefl po swojej hegemonii juz nie maja na co liczyc bo sa po prostu juz nie najbogatsi. Całkiem inaczej bedzie teraz gwizdanie zespolom z 3miasta ;D

10-2 Stelmetu w PO. I to 2porazki dosc wysokie na początku kiedy Stelmet dopiero lapał rytm od G2. Niektorym to poprawi humory i inaczej beda widziec swiat kiedy przegrało sie z MP 2-3 i na zawodnikow ktorzy dali ciala.
Myers

Postprzez sisar 03 Cze 2013, 13:46

Było, minęło, ale najbardziej boli to, że przy odrobinie szczęściato my mogliśmy ich pojechać 3-2, Stelmet na początku PO nie był jeszcze w pełnym gazie i te zawirowania w ich klubie dawały nam dodatkową szansę. Ale nie ma co płakać, przegraliśmy z zespołem lepszym, ale i dużo droższym. O aspektach poza sportowych nie będę już nic pisał, bo każdy wie jak było, a i kibice ZG w większości się nie popisali, lecz zaznaczam, że nie wszyscy. Przez takich jak oni przestałem czytać forum polskiego kosza.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez jaca 05 Cze 2013, 21:08

Nie napiszę : "a nie mówiłem", bo PLK niestety jest namiastką profesjonalnej ligi, i każdy realnie myślący przyzna mi rację. Jej słabością jest brak kasy. Jedyny zespół, który gwarantuje uczestnictwo w EL - wygrać po prostu musiał. A my - wybacz Sisarze - nawet przez chwilę nie pretendowaliśmy w 5 meczu serii do wygranej (no, może jednak "przez chwilę" własnie). Natomiast dla mnie ośmieszające tę ligę jest poziom, jaki pokazał w finale Turów. Szkoda.
kibicjonalia.com.pl
Awatar użytkownika
jaca
MVP
MVP

Postprzez Samar 05 Cze 2013, 23:52

Jaca Ty i te Twoje teorie spiskowe :green: Stelmet wygral bo miał lepszych zawodnikow, wygladal lepiej na boisku i trail z forma na finaly PO. Wygral zespol najbogatszy to przecież normalne przy tak dużej roznicy budzetow. Turow, a Turow sam jest sobie winien bo zagral najgorsze mecze w całym sezonie wlasnie w finale.
Nie ma zlej pogody sa tylko niewlasciwe ubrania!
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Wróć do Inne drużyny i ligi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości