Czarni - Astoria (03.11.2018)

Wszystko na temat naszej Drużyny

Czarni - Astoria (03.11.2018)

Postprzez bier 02 Lis 2018, 22:13

Mecz "deja vu" dla kibiców, którzy pamiętają drużynę Czarnych z 1999 r. i uzyskany na Gryfii awans do ekstraklasy. W składzie Czarnych grało wówczas sporo Polaków, m.in. dobrze znani w Słupsku Frank, Cywiński, Zieniewicz, Briegmann czy Grzeszczak. W Astorii było trochę wschodniego zaciągu, m.in. Litwin Augenijus Vaskys i trener Aleksander Krutikow, którzy później znaleźli się w Czarnych. To na tyle wspomnień ...
Na chwilę obecną Astoria ma lepszy bilans (4:2) niż Czarni (3:3) dlatego nie możemy sobie pozwolić na powiększenie przewagi w tabeli, a tym bardziej na drugą z rzędu porażkę na Gryfii. Co ciekawe układ terminarza jest taki, że Astoria gra z drużynami, z którymi w poprzedniej kolejce grali Czarni. Astoria wygrała ostatnie trzy mecze i zapewne będzie chciała podtrzymać serię zwycięstw. W składzie gości są zawodnicy znani z ekstraklasowych parkietów, m.in. Kukiełka, Nowakowski czy Dłuski. Przed sezonem graliśmy dwa sparingi w Bydgoszczy z czego jeden wygraliśmy. Na dzisiaj kluczowa jest lepsza gra w obronie.
Dla tych co nie mogą być osobiście jest transmisja - https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Koszykowka/Liga-1_liga/Sezona-2018-2019/169940-STK-Czarni-Slupsk-Enea-Astoria-Bydgoszcz-1LM-7-kolejka.htm
NIEMAND IST VOLLKOMMEN
bier
Junior
Junior

Miejscowość: Słupsk

Re: Czarni - Astoria (03.11.2018)

Postprzez gs23 03 Lis 2018, 14:46

Czy to nie było tak, ze o awansie do ekstraklasy decydowała seria meczów z Pakmetem Starogard Gd?Było to dawno, ale coś tak mi się kojarzy ;)
gs23
Młodzik
Młodzik

Postprzez jaca 03 Lis 2018, 16:58

Według Wikipedii : https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarni_S%C5%82upsk

Jednakże nie porównywałbym tych spotkań. Choćby z powodu innej zgoła wagi. Wiele wskazuje, że raczej faworytem jest Astoria. Psychologicznie są w lepszej sytuacji. Mimo wszystko my ciągle musimy pracować nad zgraniem drużyny, nad uczeniem się zagrywek - nie tylko tych najprostszych. Braki w zespołowej obronie są widoczne nawet dla laika, a wręcz irytująca jest dotychczasowa bezsilność wobec p`n`r przeciwników. Samymi chęciami meczy nie wygramy. Mimo to - sercem i głosem będę wspierał tą drużynę. Dziś i w przyszłości. Czego i Wam życzę. :green:
kibicjonalia.com.pl
Awatar użytkownika
jaca
MVP
MVP

Postprzez Mateusz 05 Lis 2018, 10:31

Niestety, nie udało się wygrać, zabrakło naprawdę nie wiele. Jedno co cieszy po takim meczu to na prawdę dobra walka. Astoria przyjechała do Słupska jako faworyt, po 3 zwycięstwach z rzędu w dobrym gazie, my z kolei po porażce i bez dwóch podstawowych graczy w składzie. Pomimo tego walczyliśmy punkt za punkt. Wystarczyłby ktokolwiek z dwójki kontuzjowanych i mecz byłby nasz. Szkoda, walczymy dalej!
"....BYCIE KIBICEM TO CAŁE MOJE ŻYCIE...." - CZARNI SŁUPSK

Najlepsze imprezy tylko z nami :) http://www.fotobudka-slupsk.pl/
Awatar użytkownika
Mateusz
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: słupsk

Postprzez sisar 05 Lis 2018, 18:00

Mateusz napisał(a):Niestety, nie udało się wygrać, zabrakło naprawdę nie wiele. Jedno co cieszy po takim meczu to na prawdę dobra walka. Astoria przyjechała do Słupska jako faworyt, po 3 zwycięstwach z rzędu w dobrym gazie, my z kolei po porażce i bez dwóch podstawowych graczy w składzie. Pomimo tego walczyliśmy punkt za punkt. Wystarczyłby ktokolwiek z dwójki kontuzjowanych i mecz byłby nasz. Szkoda, walczymy dalej!

Kurcze, co u nas z tymi kontuzjami, ktoś mi przypomni, kto jest trenerem od przygotowania fizycznego.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez bier 05 Lis 2018, 22:31

Szkoda, bo po Q1 zapowiadało się bardzo dobrze. Zabrakło jednej trójki ... Wie ktoś co dokładnie dolega Mantasowi i Pełce? Jak dla mnie ozdobą meczu był dunk Wyszkowskiego pod koniec Q3. No i 15 asyst Kordalskiego robi wrażenie. Czas skoncentrować się na kolejnych ciężkich meczach.
NIEMAND IST VOLLKOMMEN
bier
Junior
Junior

Postprzez Area 51 05 Lis 2018, 23:31

bier napisał(a):Szkoda, bo po Q1 zapowiadało się bardzo dobrze. Zabrakło jednej trójki ... Wie ktoś co dokładnie dolega Mantasowi i Pełce? Jak dla mnie ozdobą meczu był dunk Wyszkowskiego pod koniec Q3. No i 15 asyst Kordalskiego robi wrażenie. Czas skoncentrować się na kolejnych ciężkich meczach.

U jedno Achilles u drugiego pachwina... Było na konferencji pomeczowej... Jednak najgorsze jest to że nie wiadomo co z Jakubiakiem i Długoszem...
Vivere Militare Est
Awatar użytkownika
Area 51
MVP
MVP

Postprzez Mateusz 06 Lis 2018, 09:30

Mantas i Patryk zagrają w niedziele, Szymon i Wojtek jeszcze są pod znakiem zapytania.
"....BYCIE KIBICEM TO CAŁE MOJE ŻYCIE...." - CZARNI SŁUPSK

Najlepsze imprezy tylko z nami :) http://www.fotobudka-slupsk.pl/
Awatar użytkownika
Mateusz
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: słupsk

Postprzez Kamil 06 Lis 2018, 11:14

W międzyczasie gramy jeszcze jutro...
Nie chcę tu robić nagonki, ale czy kolejny już sezon kontuzje nie obciążają Klina?
Kto motorycznie i wytrzymałościowo przygotowuje zawodników do sezonu?
Przecież my w pełnym składzie zagraliśmy tylko w kolejce nr 1 i 2....
!!! CZARNI SŁUPSK !!!
Kamil
Junior
Junior

Postprzez anio 07 Lis 2018, 14:06

Kamil napisał(a):W międzyczasie gramy jeszcze jutro...
Nie chcę tu robić nagonki, ale czy kolejny już sezon kontuzje nie obciążają Klina?
Kto motorycznie i wytrzymałościowo przygotowuje zawodników do sezonu?
Przecież my w pełnym składzie zagraliśmy tylko w kolejce nr 1 i 2....

Na Szpaniuka nas nie stać, więc "gramy" czym mamy, proste :)
Awatar użytkownika
anio
Junior
Junior

Wróć do Czarni Słupsk

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości