Czarni Słupsk w ekstraklasie koszykarzy 1999-2018...

Wszystko na temat naszej Drużyny

Re: Czarni Słupsk w ekstraklasie koszykarzy 1999-2018...

Postprzez BoBi 27 Lut 2018, 20:27

Jak STK na początku lutego napisało że chce wystawić drużynę seniorów w 2 lidze,to nawet pomyślałem że jest szansa na szybkie odrodzenie Czarnych Słupsk.Ale teraz słabo to widzę.
BoBi
Młodzik
Młodzik

Postprzez Dafi 27 Lut 2018, 21:36

Wszystko fajnie , pięknie... Kraków ma swoje R8, Spojnia-Stargard,Kotwica-Kołobrzeg
Koszykówka w Słupsku , jak nie będzie miała w nazwie CZARNI, nie będzie miała parcia.... (Arka Gdynia miała być przykładem, wcześniej Lech Poznań, a teraz Legia Warszawa)
Dafi
MVP
MVP

Miejscowość: Słupsk

Postprzez majan79 27 Lut 2018, 22:13

"Kraków ma swoje R8, Spojnia-Stargard,Kotwica-Kołobrzeg" - ale mają swoja koszykówkę
Słupsk na 27.02.2018 nie ma jej
tzn. ma na szeroko pojętym młodzieżowym (z wielkim sukcesami w Polsce - mega brawa) poziomie,
lecz nie na seniorskim

"narkomani " uzależnieni od nazwy Czarni ;)
w większości nie znający jej historii

czekam aż Was dopadnie "głód" koszykówki, wtedy nie będziecie "wybrzydzać" ... i dawać "w żyłę"!
oczywiście mam nadzieję, że to nie będzie "zanieczyszczona" hera od STK
i nie okaże się jako "złoty strzał" dla słupskiej koszykówki ;)

Dafi napisał(a):Wszystko fajnie , pięknie... Kraków ma swoje R8, Spojnia-Stargard,Kotwica-Kołobrzeg
Koszykówka w Słupsku , jak nie będzie miała w nazwie CZARNI, nie będzie miała parcia.... (Arka Gdynia miała być przykładem, wcześniej Lech Poznań, a teraz Legia Warszawa)
majan79
Młodzik
Młodzik

Postprzez wozek 27 Lut 2018, 22:46

Osobiście wolę by koszykówka istniała w Słupsku niezależnie od nazwy kluby niż wybrzydzać i być w ciemnej du...
Btw. Stelmet = Zastal
The Game Is Not Over, Because I Haven't Won Yet
Awatar użytkownika
wozek
MVP
MVP

Miejscowość: Słupsk/Gdańsk

Postprzez milek009 27 Lut 2018, 23:55

wozek napisał(a):Osobiście wolę by koszykówka istniała w Słupsku niezależnie od nazwy kluby niż wybrzydzać i być w ciemnej du...
Btw. Stelmet = Zastal

Ale to akurat nic do rzeczy nie ma. stelmet i zastal to sponsorzy. Tak jakbyśmy rozważali energe a tauron
One World, one dream, one game...
milek009
Kadet
Kadet

Miejscowość: Wrocław/Słupsk

Postprzez krasnad 28 Lut 2018, 00:04

milek009 napisał(a):
wozek napisał(a):Osobiście wolę by koszykówka istniała w Słupsku niezależnie od nazwy kluby niż wybrzydzać i być w ciemnej du...
Btw. Stelmet = Zastal

Ale to akurat nic do rzeczy nie ma. stelmet i zastal to sponsorzy. Tak jakbyśmy rozważali energe a tauron

Anwil też ma nazwę sponsora - z nazwą Energa, czy PGE nikt się nie identywikuje - "Zastal" natomiast jest podstawą dopingu w Zielonej.
"Ten kto zatraca się w swojej pasji, traci mniej, niż ten który traci pasje "

"Raptem niebo wypełniło się płonącymi samolotmi, spadochronami i kawałkami rozpaadających się skrzydeł. Mój Boże, oni naprawdę ich koszą!"
krasnad
MVP
MVP

Postprzez BoBi 28 Lut 2018, 00:40

Bo...
Nowy szalik z nazwą nowego klubu=50 zł
Nowa koszulka z nazwą nowego klubu=100 zł
Tradycja i sentyment do CZARNYCH=bezcenne
BoBi
Młodzik
Młodzik

Postprzez sisar 28 Lut 2018, 03:03

"narkomani " uzależnieni od nazwy Czarni ;)
w większości nie znający jej historii"

No, ale że Dudka na Euro nie wzięli, zapomniałeś dodać. ;D
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez losmen 28 Lut 2018, 11:04

Dyskusja z du*y Panowie.
To bardzo dobrze ze chca powolac do zycia projekt oparty na slupszczanach, dla slupszczan. Mam nadzieje ze im sie to uda. Niestety juz w zalozeniach jest popelniany duzy blad, sprawiajacy ze ten projekt jest spalony w blokach juz na starcie: Jakubiak - Lisztwan.
Poza tym, zalozenia wydaja sie przemyslane i udejrzajace w punkt (stawiamy na wychowankow). Dlatego tez, jestem przekonany ze kibicow im na pewno nie zabraknie.
Nie bedzie to co prawda moj klub (moj na dzien dzisiejszy nie istnieje), ale na pewno bede trzymal za chlopakow kciuki i zyczyl im jak najlepiej. W koncu beda tam grali i kierowali moje "ziomki z boiska".

BTW naprawde uwazam ze ten projekt zyska w krotkim czasie duza liczbe kibicow, troszke sie ludziom wmowi (jak to robi Krasnad) ze to tacy wlasciwie Czarni, tylko bez Czarnych etc, a sami Czarni? w kilka lat zostana przez wiekszosc zapomniani. Takie zycie.

PS o zielonogorskiej historii nie mam pojecia, ale ZASTAL nie jest przypadkiem spadkobierca AZS Zielona Gora? Czy tez, AZS to jeden klub, a ZASTAL powstal jako calkowicie nowa inicjatywa?
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Jocys 28 Lut 2018, 17:05

A ja bym był za projektem Mantas- Łukasz- Bocian.
Doświadczeni, znający realia gry w dużych klubach i ze znajomościami.
Jakubiak przyzwoicie się sprawdza w wszoleniu młodzieży i niech tak pozostanie, a Mirek moim skromnym zdaniem spalił się razem z Andrzejem
Jocys
Młodzik
Młodzik

Postprzez cmarek 72 28 Lut 2018, 17:30

[quote="losmen"PS o zielonogorskiej historii nie mam pojecia, ale ZASTAL nie jest przypadkiem spadkobierca AZS Zielona Gora? Czy tez, AZS to jeden klub, a ZASTAL powstal jako calkowicie nowa inicjatywa?[/quote]

Zastal nie ma nic wspólnego z AZS-em i nie jest to żadna nazwa sponsorska klubu, jak tu ktoś zasugerował - taką nazwą jest Stelmet. Śmieszą mnie komentarze na niektórych forach, że Stelmet BC jest sztucznym tworem, otóż nie, cały czas jest to ten sam klub, a zmianę nazwy "zawdzięcza" tylko ze względów sponsorskich. Klub powstał w 1946 roku jako Zieloni, później kolejno zmieniał nazwę na Wagmo, Stal i Lechię, a od sezonu 1968/69 już jako Zastal. Dlatego wcale nie dziwi, że kibice tego klubu cały czas utożsamiają się z tą nazwą, bo dla nich Zastal to tak jak dla nas Czarni!
cmarek 72
Kadet
Kadet

Postprzez krasnad 28 Lut 2018, 19:40

losmen napisał(a):Dyskusja z du*y Panowie.
To bardzo dobrze ze chca powolac do zycia projekt oparty na slupszczanach, dla slupszczan. Mam nadzieje ze im sie to uda. Niestety juz w zalozeniach jest popelniany duzy blad, sprawiajacy ze ten projekt jest spalony w blokach juz na starcie: Jakubiak - Lisztwan.
Poza tym, zalozenia wydaja sie przemyslane i udejrzajace w punkt (stawiamy na wychowankow). Dlatego tez, jestem przekonany ze kibicow im na pewno nie zabraknie.
Nie bedzie to co prawda moj klub (moj na dzien dzisiejszy nie istnieje), ale na pewno bede trzymal za chlopakow kciuki i zyczyl im jak najlepiej. W koncu beda tam grali i kierowali moje "ziomki z boiska".

BTW naprawde uwazam ze ten projekt zyska w krotkim czasie duza liczbe kibicow, troszke sie ludziom wmowi (jak to robi Krasnad) ze to tacy wlasciwie Czarni, tylko bez Czarnych etc, a sami Czarni? w kilka lat zostana przez wiekszosc zapomniani. Takie zycie.

PS o zielonogorskiej historii nie mam pojecia, ale ZASTAL nie jest przypadkiem spadkobierca AZS Zielona Gora? Czy tez, AZS to jeden klub, a ZASTAL powstal jako calkowicie nowa inicjatywa?

Nie wmawiam nikomu, że ktoś inny to Czarni - dla mnie jeżeli np. Mantas z Sewerem założą klub i z różnych np. prawnych względów nie będzie się ten klub nazywał Czarni ( może tylko czasowo) - nie widzę przeciwwskazań, abyśmy spotykali się na hali w takim samym gronie, prowadzili ten sam doping prezentując te same barwy.

Starzy Czarni nie istnieją i jeżeli ktoś chce tych " prawdziwych" Czarnych wprowadzić w ekstraklasie, to musi jeszcze pewnemu oszustowi zasponsorować jeszcze kilka miesięcy na wakacjach i oddać wszystkie długi - czyli spokojnie 2.5 bańki na start.

"Raptem niebo wypełniło się płonącymi samolotmi, spadochronami i kawałkami rozpaadających się skrzydeł. Mój Boże, oni naprawdę ich koszą!"
krasnad
MVP
MVP

Postprzez Dafi 28 Lut 2018, 20:10

Starzy Czarni nie istnieją i jeżeli ktoś chce tych " prawdziwych" Czarnych wprowadzić w ekstraklasie, to musi jeszcze pewnemu oszustowi zasponsorować jeszcze kilka miesięcy na wakacjach i oddać wszystkie długi - czyli spokojnie 2.5 bańki na start.

Oszustom zajmuje się wymiar sprawiedliwości...
Przypomnę batalię o Kotwicę, sezon 2014,2015... Kotwica Kołobrzeg zniknęła...
Pojawiła się jako Kotwica 50 Kołobrzeg, grająca w II Lidze, grupie A.

Dalej Spójnia.... Klub, który zniknął. Pojawia się i zadziwia....
2004 rok- Spójnia znika z PLK i.... rezta tu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3j ... _do_I_ligi
Bardzo podobna sprawa, jak i w przypadku Czarnych...

W głownej mierze chodzi mi o nazwę klubu, w tym przypadku "Czarni", nie o jakieś gumisie Słupsk czy jogurt yogobella Słupsk
Dafi
MVP
MVP

Postprzez bop 28 Lut 2018, 20:45

Zacząłem odnosić wrażenie, że dla niektórych ważne jest tylko to, żeby w nazwie było słowo "Czarni". Nieważne kto, nieważne jak zostanie powołany do życia NOWY klub, byleby była nazwa.

Załóżmy teraz czysto teoretycznie: koszaliński AZS podejmuje decyzję o stworzeniu drugiego zespołu - coś na kształt rezerw swojej drużyny ekstraklasowej - i nazwie te rezerwy "Czarni" i mecze będą rozgrywać w Słupsku, to czy ci "Czarni" to będą prawdziwi Czarni? Odnoszę wrażenie, że niektórym to wystarczy.

Ochłońmy, poczekajmy... Niech najpierw jakikolwiek klub seniorski powstanie. Bo na razie to są tylko słowa, żadnych konkretów.
bop
Kadet
Kadet

Postprzez krasnad 28 Lut 2018, 21:16

bop napisał(a):Zacząłem odnosić wrażenie, że dla niektórych ważne jest tylko to, żeby w nazwie było słowo "Czarni". Nieważne kto, nieważne jak zostanie powołany do życia NOWY klub, byleby była nazwa.

Załóżmy teraz czysto teoretycznie: koszaliński AZS podejmuje decyzję o stworzeniu drugiego zespołu - coś na kształt rezerw swojej drużyny ekstraklasowej - i nazwie te rezerwy "Czarni" i mecze będą rozgrywać w Słupsku, to czy ci "Czarni" to będą prawdziwi Czarni? Odnoszę wrażenie, że niektórym to wystarczy.

Ochłońmy, poczekajmy... Niech najpierw jakikolwiek klub seniorski powstanie. Bo na razie to są tylko słowa, żadnych konkretów.

Dokładnie. Czarni to przede wszgstkim ludzie, a nie nazwa.

krasnad
MVP
MVP

Postprzez losmen 28 Lut 2018, 22:27

bop napisał(a):Zacząłem odnosić wrażenie, że dla niektórych ważne jest tylko to, żeby w nazwie było słowo "Czarni". Nieważne kto, nieważne jak zostanie powołany do życia NOWY klub, byleby była nazwa.

Czysto teoretycznie to masz spora, acz chora wyobraznie i pier*lisz bez sensu :)

Tak jak mowie, ten projekt bedzie mial duza grupe kibicow i bardzo dobrze. W Slupsku jezt bardzo duzo kibicow koszykowki i zasluguja na mozliwosc jej ogladania.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez ksl 01 Mar 2018, 09:33

bop napisał(a):Załóżmy teraz czysto teoretycznie: koszaliński AZS podejmuje decyzję o stworzeniu drugiego zespołu - coś na kształt rezerw swojej drużyny ekstraklasowej - i nazwie te rezerwy "Czarni" i mecze będą rozgrywać w Słupsku, to czy ci "Czarni" to będą prawdziwi Czarni? Odnoszę wrażenie, że niektórym to wystarczy.

O jezu... Nie skomentuje nawet tej "teorii"
Great men are not born great, they grow great...
Awatar użytkownika
ksl
Moderator
Moderator

Miejscowość: Bydgoszczu

Postprzez Jackson 01 Mar 2018, 13:26

Podoba mi się projekt by w Słupsku grali wychowankowie, młodzi. Od dawna uważam, że powinniśmy mieć zaplecze by dobrze szkolona młodzież miała gdzie się ogrywać. Trzeba ich ścierać z koszykówką bardziej fizyczną, z bardziej rozbudowaną taktyką itd. Nie da się ukryć, że trzeba chajcu by młodzi mieli lepsze warunki, większe możliwości, mogli pracować w okresie ferii zimowych czy letnich wakacji. Tutaj duża robota STK i niech to się dalej rozwija na warunkach z Energą bo o pieniądze ciężko, a dzieciaki muszą uprawiać sport i basta. Niech te drużyny się nazywają jak chcą czy Energa Basket Słupsk czy też ŻŹĆQÓ Krzesło Słupsk - nie ma to znaczenia. Młodzi muszą grać, trzeba im dawać minuty, możliwości i uwierzyć w nich by to procentowało. Niech ludzie chodzą na mecze, niech spotkania odbywają się na Gryfii, niech to będzie miało ręce nogi i trzymam kciuki za ten projekt.

Natomiast do cholery jasnej to nie będą Czarni !! Nazwa i przywiązanie do barw jest cholernie ważne. Jak czytam niektóre wpisy to aż oczy bolą. Człowiek blisko 70 % swojego życia spędził z Czarnymi. Zjeździłem pół Polski, poznałem przyjaciół na całe życie, płakałem po przegranych jak i wygranych, mam wspomnienia na całe życie i ogromny dług wdzięczności, że mogłem być częścią CZARNYCH!! Tak CZARNYCH SŁUPSK, a nie Legiona Komarów czy innego tworu. Człowiek ryczał jak bóbr gdy się dowiedział, że mój klub przestanie istnieć. To jest taka duża strata, której nic nie zapełni. Piszą niektórzy, że Czarni to ludzie no właśnie tylko ludzie jak Tafelski czy Twardy doprowadzili do tego, że Czarnych nie ma. Może Czarni nie istnieją na mapie koszykówki na dzień dzisiejszy ale właśnie barwy, klub, wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze. To ludzie się zmieniają, a nazwa pozostanie w mym sercu na zawsze. Nie chodziłem na mecze dla Mantasa, Sewera ( dla których oczywiście ogromny szacunek), ale dla CZARNYCH SŁUPSK. Czarni Słupsk to coś więcej niż mecze!! To część mnie, która bardzo wpłynęła na to kim jestem.

Słupsk zasługuje na koszykówkę, jeżeli Mantas z Sewer powołają nowy twór to trzymam kciuki. Jak będziemy mieli tylko zaplecze z wychowankami to też szacunek dla ludzi, którzy ciągną wózek mimo przeciwności losu. Nie będzie to jednak miało nic wspólnego z Czarnymi. Nie wyobrażam sobie pójść na mecz i krzyczeć Czarni, Czy wygrywasz czy nie itd. Stać w sektorze KK, Stowarzyszenia, zapomnieć, udać czy jak to nazwać, że wszystko jest po staremu.
Niech ludzie chodzą na mecze i nie jest powiedziane, że sam nie pójdę bo koszykówka jest najlepszą dyscypliną sportu na świecie. Jednak nigdy już nie będę to Czarni i to boli najbardziej.

P.S. Ciągle mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto reanimują moją miłość..

Szkoda, że nie żyjemy w idealnym świecie gdzie mamy zespół w PLK. Mamy zaplecze II ligi gdzie grają wychowankowie i wyróżniający się graczy młodzi, gdzie część z nich trafia do drużyny seniorskiej w PLK. Dzieciaki występują pod ta samą nazwą CZARNI SŁUPSK. Były pieniądze by to wszystko trybiło, a teraz mamy jedno wielkie nic....
Awatar użytkownika
Jackson
MVP
MVP

Postprzez krasnad 01 Mar 2018, 14:30

Jackson - ale ten klub to są po prostu ludzie i aura, którą tworzą - nie mówię o konkretnych osobach, ale o tych tysiącach ludzi i o tym, co przez lata tworzyli i co było znane w całej Polsce. Mówiąc Czarni w koszykarskiej Polsce ludzie nie kojarzą nazwisk przewijających się - nie mówią Twardowski, nie mówią Blassingame, Adomaitis, Bennet, czy ktokolwiek. Ludzie przede wszystkim muślą o atmosferze i całej otoczce, którą tworzymy my - ludzie. I utrata tego jest największą stratą - i to właśnie trzeba najpierw reanimować. Potencjał w nas - ludziach jest ogromny, co pokazał ostatni sezon i atmosfera, mimo zupełnie innych celów niż przez wiele ostatnich lat.

krasnad
MVP
MVP

Postprzez Rychu#07 01 Mar 2018, 15:04

P.S. Ciągle mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto reanimują moją miłość..

A jak to widzisz?
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez Jackson 01 Mar 2018, 16:56

Krasnad roznica "pokolen" dla mnie Czarni to slowo klucz inny twor odpada.

Rychu nie mam zadnej koncepcji, wizji tylko nadzieje. Nie moze ich nie byc juz nigdy w naszym zyciu
Awatar użytkownika
Jackson
MVP
MVP

Postprzez Dafi 01 Mar 2018, 19:02

Zacząłem odnosić wrażenie, że dla niektórych ważne jest tylko to, żeby w nazwie było słowo "Czarni". Nieważne kto, nieważne jak zostanie powołany do życia NOWY klub, byleby była nazwa.

bop- pewnie chodzi o Mnie.
Zauważ jedną sprawę...Co zrobił Gryf Słupsk w chwili, gdy groził im upadek. Przejęcie przez stowarzyszenie, ale nazwa bez zmian, w 2010 roku wrócił do właściwej nazwy
Co zrobiła Lechia, gdy w 2001 Lechia wystąpiła z klubu Lechia/Polonia Gdańsk. Do dnia disiejszego nie zmieniła nazwy....
Piszę o 2 klubach piłkarskich bliskich Czarnych, jedni- to początek Czarnych i powstanie Czarnych, drugi to długoletni partner i przyjaciel klubu Czarnych, jak zarówno Gryfa.
Obu klubów ze Słupska
Dafi
MVP
MVP

Postprzez krasnad 01 Mar 2018, 20:37

Jackson napisał(a):Krasnad roznica "pokolen" dla mnie Czarni to slowo klucz inny twor odpada.

Rychu nie mam zadnej koncepcji, wizji tylko nadzieje. Nie moze ich nie byc juz nigdy w naszym zyciu

Dla jasności - jeżeli Mantas i Sewer utworzyli by klub np. W 1 lidze z nazwą Czarni, to to są Czarni, czy nie?

krasnad
MVP
MVP

Postprzez Dafi 01 Mar 2018, 20:55

Może ma ktoś informację, jakie są zobowiązania komornicze co do nazwy, herbu i barw klubu???
W ogóle takie istnieją???
Dafi
MVP
MVP

Postprzez Jocys 01 Mar 2018, 22:15

krasnad napisał(a):
Jackson napisał(a):Krasnad roznica "pokolen" dla mnie Czarni to slowo klucz inny twor odpada.

Dla jasności - jeżeli Mantas i Sewer utworzyli by klub np. W 1 lidze z nazwą Czarni, to to są Czarni, czy nie?

Czarni reaktywowani przez Czarnych, czyli z krwi i kości
Jocys
Młodzik
Młodzik

Postprzez Jackson 01 Mar 2018, 23:23

krasnad napisał(a):

Mamy spory dlug wiec pewnie wozek po poprzedniej wladzy ciezko bedzie przejac. Natomiast jesli pozostana barwy i nazwa to jestem za, bo na nic innego sie nie zanosi.
Awatar użytkownika
Jackson
MVP
MVP

Postprzez Iktorn76 02 Mar 2018, 09:36

Awatar użytkownika
Iktorn76
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez bop 02 Mar 2018, 10:19

Iktorn76 napisał(a):A to ci ciekawe. https://plus.gp24.pl/wiadomosci/a/upade ... h,12973382
Już dawno pisałem, że cała ta sytuacja spowodowana została głównie politycznymi zapędami Prezesa. Żadna nowość. Przynajmniej dla mnie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
bop
Kadet
Kadet

Postprzez bop 02 Mar 2018, 10:22

krasnad napisał(a):

Dla jasności - jeżeli Mantas i Sewer utworzyli by klub...

A Oni w ogóle o tym myślą? Pytam, bo nie wiem, a na forum na pewno są osoby, które znają stanowisko tych dwóch Panów w tej sprawie.

bop
Kadet
Kadet

Postprzez Dafi 02 Mar 2018, 19:41

Nie wszyscy mają możliwość wykupienia artykułów z GP24
Upadek Czarnych efektem słupskich gierek politycznych

Dlaczego prezydent Włocławka uratował klub Koszykarzy, a prezydent Biedroń pozwolił na upadek czarnych Słupsk?

Słupskie gierki polityczne

Właśnie jesteśmy świadkami politycznego teatru w Słupsku. Rozgrywaną w mieście sztukę pt. „ Utrącenie prezesa Twardowskiego i reaktywacja koszykówki po upadku Czarnych” reżyserują władze miasta. Aktorami są radni, zaangażowani w koszykówkę słupszczanie, a widzami - my kibice. Wszystko wskazuje na to, że scenariusz dramatu jest rozpisany dla nas i tylko do wyborów samorządowych. Bo Czarni z ekstraklasy tak naprawdę upadli przez... miejską politykę.

Wchodzimy za kulisy i radni nieoficjalnie przyznają, że miasto nie pomogło klubowi, wykorzystując sytuację do pozbycia się Andrzeja Twardowskiego z miejskiej polityki. Na rękę to było też niektórym radnym, np z PiS. Czy to był powód?

- Teraz wiele wskazuje na to, że nawet jedyny - śmieje się radny Daniel Jursza z SPO, komentując zaangażowanie się władz w próby reaktywacji drużyny koszykarskiej.

- A dlaczego pierwszoligowej? Może to być ekstraklasa - powiedział nam w środę Andrzej Obecny, szef prezydenckiego klubu w radzie miejskiej.

Marcin Anaszewicz, dyrektor strategiczny w ratuszu, podkreślił, że analizował budżety zespołów ekstraklasy koszykarskiej. Jego zdaniem Czarni mieli rozbuchany, a z mniejszym kluby sobie doskonale radzą w ekstraklasie. Przyznał, że teraz w mieście są aż trzy grupy rozmawiające o reaktywacji Czarnych. A miasto z nimi rozmawia. Radny Obecny zaznacza, że pieniędzy w mieście na koszykówkę wystarczy.

Tymczasem gdy w styczniu przyszłość klubu się ważyła, ani razu nie padł argument o braku pieniędzy w mieście. Teraz sam Robert Biedroń powiedział nam, że pieniądze miasto miało, ale nie mogło pomóc Czarnym. - Nie było jak - zaznaczył.

Okazało się, że prezydent zamówił w zewnętrznej kancelarii opinię prawną w tej sprawie. Miasto zapłaciło 11 tys. zł za kartkę papieru, w której prawnicy sami zastrzegają, że ta opinia nie jest wykładnią prawa ani nie wskazuje, co zrobić.

O treść opinii wystąpił radny Jursza i teraz komentuje: - Kto zamawiał, dostał, co chciał. - Gdyby prezydent chciał pomóc Czarnym, to by pomógł. Nie chciał, to klub upadł - uważa radny Jerzy Mazurek.

Ale wystarczy na chwilę oderwać się od słupskiego samorządu, by zauważyć, że w 2015 roku podobny kryzys jak teraz Czarnych spotkał Anwil Włocławek. Tam też było 2 mln długu (Czarni w bilansie mieli 1,8 na minusie, realne zobowiązania według Andrzeja Twardowskiego tylko 1,1 mln), a główny sponsor się wycofał. Reakcja władz Włocławka była szybka. Konferencja prasowa, cel jeden: utrzymać klub. Zebrał wszystkich, w tym lokalnych posłów. Wymógł zmiany w klubie, zmianę władz, wprowadzenie nowych ludzi. Rozmawiał ze sponsorami. I załatano finanse, a tytularny sponsor w klubie pozostał.

W Słupsku zaś prezydent obiecał radnym PO, że zrobi wszystko, by pomóc klubowi. Radni przegłosowali mu budżet na 2018 rok i prezydent poszedł na trzytygodniowy urlop.

Nawet zwołana specjalna sesja rady i apel radnych do prezydenta o ratowanie klubu były już tylko teatrem bez znaczenia. Władze miasta nie słuchały argumentów i planów Andrzeja Twardowskiego, wiedząc, co zrobią. W praktyce, dobijając klub przez wstrzymanie środków już obiecanych i zgodnych z umową na 2018 rok. Andrzej Twardowski mówi, że prezydent Biedroń, gdy dogadał się z radnymi PO w sprawie budżetu, zerwał z nim kontakt w sprawie ratowania Czarnych.

Zdaniem radnych SPO można było inaczej. - Dogralibyśmy sezon w ekstraklasie i byłby czas na dalsze działania i wyprostowanie finansów klubu - uważa radny Jursza.

Oczywiście klub nie upadł przez słupskie władze, one tylko go dobiły. Upadek klubu to głównie wina utraty tytularnego sponsora i afera, do jakiej w klubie doszło wcześniej. Potem działania polityków PiS. Dopiero jednak gdy pojawiła się w tej sprawie miejska polityka, wszystko nagle runęło. Czy tak samo by się stało, gdyby Andrzej Twardowski nie startował w wyborach na prezydenta i nie miał klubu SPO w radzie? Odpowiedź zostawiam czytelnikom.

Prezydent Włocławka nie zostawił klubu

- Chodzi przede wszystkim o normalizację sytuacji w klubie, bo to co się teraz w nim dzieje, jest dla miasta nie do przyjęcia. Anwil Włocławek wciąż jest niekwestionowaną marką, dlatego trzeba ten klub wspomagać. Ale zrobię wszystko, by zaprowadzić tam porządek organizacyjny. Stąd też decyzja rady nadzorczej o zwolnieniu trenera i zawodników, którą ja akceptuję. To oczywiście nie koniec zmian personalnych. Zrobię wszystko, by klub działał profesjonalnie i miał stabilne podstawy organizacyjne i finansowe. Nie zabraknie twardych i niepopularnych decyzji - zapewnił Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka na konferencji w 2015 roku, gdy okazało się, że klub po wycofaniu sponsora ma 2 mln długu.

Prezydent Słupska o Upadku Czarnych

- Nie mogliśmy pomóc klubowi w tej sytuacji. Pan wie, że pieniądze mieliśmy, ale nie było możliwości formalno-prawnych, a prezes nie przedstawił programu naprawczego - powiedział nam prezydent Robert Biedroń 20 lutego br.
Dafi
MVP
MVP

Postprzez krasnad 03 Mar 2018, 20:32

bop napisał(a):
krasnad napisał(a):

Dla jasności - jeżeli Mantas i Sewer utworzyli by klub...

A Oni w ogóle o tym myślą? Pytam, bo nie wiem, a na forum na pewno są osoby, które znają stanowisko tych dwóch Panów w tej sprawie.

Z tego, co mi wiadomo tak. O Mantasie wspominał też Karol Wasiek w sytuacji ekstra pulsu basketu - Turów był nim zainteresowany, ale on chce zostac w Słupsku odbudowywać basket.

krasnad
MVP
MVP

Postprzez milek009 04 Mar 2018, 14:20

Tak to jest kiedy na prezydenta miasta wybiera się człowieka nie dość że o wątpliwej reputacji, to jeszcze kompletnie z poza regionu. Bez żadnego emocjonalnego związku z miastem i takimi jego symbolami jaki Czarni. Jedynie na podstawie jego popularności. Przyjechał, wygrał, wykorzystał trochę coś porobił, jeszcze więcej napsuł i pojedzie. A Słupsk zostanie, ale już bez Czarnych.

O Kobylińskim można powiedzieć najgorsze obelgi, że to komunista, że partacz itd. ale nie sądze żeby potraktował klub, tak samo jak Biedron, czyli po macoszemu.
One World, one dream, one game...
milek009
Kadet
Kadet

Miejscowość: Wrocław/Słupsk

Postprzez losmen 04 Mar 2018, 15:12

Nie zdziwie sie jak Biedron przed wyborami wylozy kasena Czarnych. To mistrz PR...
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Iktorn76 04 Mar 2018, 18:50

Dla mnie może tak zrobić Ale głosu na niego i tak nie oddam. Niech spada z miasta kot zapchlony. Nie dba o nic poza sobą. :zęby:
Awatar użytkownika
Iktorn76
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez BoBi 04 Mar 2018, 23:32

milek009 napisał(a):O Kobylińskim można powiedzieć najgorsze obelgi, że to komunista, że partacz itd. ale nie sądze żeby potraktował klub, tak samo jak Biedron, czyli po macoszemu.

Niestety,ale chciał tak potraktować.Pamiętam jak chciał obciąć kasę dla Czarnych.Jak dobrze pamiętam,to chciał dać dla Czarnych tylko sto kilkadziesiąt tysięcy.Ogólnie miały to być jakieś śmieszne pieniądze.Także dla mnie jeden wart drugiego.
BoBi
Młodzik
Młodzik

Postprzez majan79 05 Mar 2018, 21:23

AS Monaco Basket (obecnie) - kiedyś mega mocni budżetowo, nagle ... coś się wydarzyło ... i zaczęli od "dna"

BC Słupsk - oby podobna historia ;)

dla pokrzepienia słupskich koszykarskich serc
(poniekąd zmiany tematu i użalania się nad zaistniałą sytuacją seniorskiej słupskiej koszykówki)
i dla osoby, która pozytywnie patrzy w przyszłość i przytoczy na tym forum jak najwięcej podobnych historii
- nazwijmy to po imieniu - upadku europejskiego koszykarskiego klubu i odrodzenia się go jak "feniks z popiołu"

oferuje wykup dla tej osoby rocznego supportera w http://www.buzzerbeater.com
majan79
Młodzik
Młodzik

Postprzez losmen 05 Mar 2018, 22:41

majan79 napisał(a):AS Monaco Basket (obecnie) - kiedyś mega mocni budżetowo, nagle ... coś się wydarzyło ... i zaczęli od "dna"

BC Słupsk - oby podobna historia ;)

dla pokrzepienia słupskich koszykarskich serc
(poniekąd zmiany tematu i użalania się nad zaistniałą sytuacją seniorskiej słupskiej koszykówki)
i dla osoby, która pozytywnie patrzy w przyszłość i przytoczy na tym forum jak najwięcej podobnych historii
- nazwijmy to po imieniu - upadku europejskiego koszykarskiego klubu i odrodzenia się go jak "feniks z popiołu"

oferuje wykup dla tej osoby rocznego supportera w http://www.buzzerbeater.com

Co to BS Slupsk?
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Srodkowopomorski 10 Kwi 2018, 16:43

https://twitter.com/TKhrais/status/983646263315980288

Dochodzenie w takiej sprawie zostało wszczęte.
Srodkowopomorski
Junior
Junior

Postprzez dany 10 Kwi 2018, 21:02

Jak rozumiem z tego pisma, klub otrzymał faktury wystawione na podstawie umowy której w klubie nie widziano.
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez ksl 14 Maj 2018, 12:21

A dokładnie rok temu, dokonaliśmy czegoś po raz pierwszy w historii ;) Bądźcie dumni, jesteście Czarnuchami !

Image

Great men are not born great, they grow great...
Awatar użytkownika
ksl
Moderator
Moderator

Miejscowość: Bydgoszczu

Postprzez gs23 14 Maj 2018, 15:21

I tego wyczynu nikt tak zaraz nie powtórzy...
gs23
Młodzik
Młodzik

Postprzez sisar 14 Maj 2018, 18:53

Jestem bardzo dumnym CZARNUCHEM !!! :-)
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez BoBi 14 Maj 2018, 22:32

Jak długo będzie istniała Polska Liga Koszykówki,tak długo przy różnych okazjach będzie się wracać do tego wydarzenia,do naszego zwycięstwa.Więc bardzo,bardzo długo :D
BoBi
Młodzik
Młodzik

Postprzez Mateusz 15 Maj 2018, 08:11

i łezka w oku się zakręciła... Jestem dumny!
"....BYCIE KIBICEM TO CAŁE MOJE ŻYCIE...." - CZARNI SŁUPSK

Najlepsze imprezy tylko z nami :) http://www.fotobudka-slupsk.pl/
Awatar użytkownika
Mateusz
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: słupsk

Postprzez Iktorn76 15 Maj 2018, 16:26

Eeeehhhh! Pięknie było! DUMA DUMA DUMA!! :zęby: :green:
Awatar użytkownika
Iktorn76
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez czesio 19 Maj 2018, 11:30

dany napisał(a):Jak rozumiem z tego pisma, klub otrzymał faktury wystawione na podstawie umowy której w klubie nie widziano.

A ja mam pytanie kto jest Jarosław Mokoros?
Awatar użytkownika
czesio
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Rychu#07 24 Maj 2018, 14:09

http://www.ebadania.pl/65c63e0e250cd7f9

Gdyby ktoś ze słupszczan chciał wyrazić swoją opinię na temat Prezydenta Biedronia i Słupska przez niego zarządzanego, to tutaj ma możliwość. A przy okazji pomoże studentce i dziewczynie naszego kolegi.
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez Mateusz 24 Maj 2018, 14:33

Rychu#07 napisał(a):http://www.ebadania.pl/65c63e0e250cd7f9

Gdyby ktoś ze słupszczan chciał wyrazić swoją opinię na temat Prezydenta Biedronia i Słupska przez niego zarządzanego, to tutaj ma możliwość. A przy okazji pomoże studentce i dziewczynie naszego kolegi.

Zrobione, myśję,że Pan Prezydent będzie zadowolony ;)
"....BYCIE KIBICEM TO CAŁE MOJE ŻYCIE...." - CZARNI SŁUPSK

Najlepsze imprezy tylko z nami :) http://www.fotobudka-slupsk.pl/
Awatar użytkownika
Mateusz
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: słupsk

Postprzez defender 25 Maj 2018, 14:06

Ze mnie też RB będzie zadowolony
Żeby nie było, zaznaczałem zgodnie z przekonaniami i sumieniem.
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Kamil 25 Maj 2018, 14:48

Mateusz napisał(a):
Zrobione, myśję,że Pan Prezydent będzie zadowolony ;)

A ja napisałem prawdę ;)
!!! CZARNI SŁUPSK !!!
Kamil
Junior
Junior

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czarni Słupsk

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości