CZARNI SŁUPSK 2016/17

Wszystko na temat naszej Drużyny

CZARNI SŁUPSK 2016/17

Postprzez grabek 10 Cze 2016, 13:46

Chyba już czas na założenie nowego tematu na sezon 2016/2017.

Na czym stoimy obecnie?

Kontrakty maja jedynie Blass, Mokry i Zywert. Co z reszta i co z Kairysem?

Prezes Twardowski nie ma w zwyczaju przepłacać polskich graczy więc, można się spodziewać, że krajowy skład będzie bardzo podobny do tego jaki mieliśmy pod koniec sezonu 15/16.

Seweryn rozegrał jeden ze swoich lepszych sezonów. Statystycznie miał lepiej tylko w Unii Tarnów w 05/06, Asseco 13/14 i... Czarni 04/05. Weteran który mam nadzieje zostanie z nami.

Mantas już ma swoje lata i wątpię aby chciał spróbować znowu przenosić się gdzieś indziej.

Surmacz - zwolniony z Trefla odnalazł się w zespole walczącym o medale. Całkiem udany sezon jak na jego możliwości. Mam jednak wątpliwości co do jego dalszej kariery w Słupsku.

Borowski. Zdrowy Kacper to dla nas lepsza opcja niż Surmacz. Mam nadzieje, że zostanie z nami. Jeżeli ominą go urazy ma on szansę stać się graczem może i do S5. Jednak w jego przypadku wszystko zależy od tego czy będzie zdrowy bo chęci i potencjał Kacper ma.

Obcokrajowcy.

Demonte, Flo i Mbodji mimo wszystko rozczarowali. Spodziewano się po nich o wiele więcej. Szejk miał wejście smoka. Jednak kiedy okazało się, że koszykarsko jest on bardzo surowy rywale znali jego słabe strony i wykorzystali to bardzo dobrze. Jak dla mnie Szejk wypadł słabiej od Eziukwiu.

Demonte podobnie jak Szejk. Początek mega dobry. Potem już każdy wie jak było. Bardzo nie stabilny.

Flo. No coment.

Trafił nam się jedynie Justin Jackson. Wulkan energii z niego. Przyszedł z ligi Fińskiej a teraz idę o zakład, że będzie mega trudno go zatrzymać. Mam jednak nadzieje, że zostanie.

Kairys. Żaden inny trener nie awansował z Czarnymi do półfinału dwa razy z rzędu. Nikt nie zdobył dwóch medali. Czyż z Donaldasem nie jest tak jak kiedyś z Kijewskim w Sopocie? Czyli, że bronią go wyniki? Wiemy co możemy się po nim spodziewać. Znamy jego złe strony, ale poznaliśmy też te dobre. On sam też poznał klub i ligę bardzo dobrze...

Przy zmianie trenera ryzyko kolejnego Sweterka czy Dejana jest OGROMNE. :x

Ja bym to widział jakoś tak :

Rozegranie: Blass - Wiadomo. Lider. Kaszanka. Zmiennik: Tutaj widzę kogoś komu będzie się chciało w RS Yippie-Ki-Yay nawet jeżeli wchodzi z ławki. Blass z motywacja na RS ma lekkie problemy :język: Grzeliński? Kowalczyk?

Rzucający: Strzelba z USA. Zmiennik : Seweryn/Mantas

Niski skrzydłowy: Mokros. Zmiennik : Może jakiś Litwin czy też ktoś z Bałkanów / Seweryn

Silny Skrzydłowy Wersja optymistyczna : Dylewicz. Wersja realna Borowski/Surmacz :/

Srodkowy : No przy braku fizyczności u graczy z pozycji 4 musi to być mega fizyczny kozak na którego musi pójść jak na Słupsk duża kasa. Zmiennik JJ. Który mógłby grać też czasem na 4. W kilku meczach wyszło to całkiem spoko.

Brakuje tutaj minut dla Zywerta. Wypożyczenie? A może zamiana Zywert --> Asseco. Kowalczyk --> Słupsk ?

Sezon ogórkowy uważam za otwarty! ;P
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Słupsk

Re: ENERGA CZARNI SŁUPSK 2016/17

Postprzez Michal8686 10 Cze 2016, 14:24

Na razie poczekajmy na oficjalny komunikat ze strony klubu na temat naszego sponsora. Ostatnia umowa z firmą Energa trwała 2,5 roku i właśnie się kończy. Wiadomo przecież, że to sprawa kluczowa praktycznie w każdym kontekście.
Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
Awatar użytkownika
Michal8686
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka

Postprzez dany 10 Cze 2016, 15:54

Przy parze Seweryn/Mantas jest dużo czasu i okazji dla Zywerta, postawiłbym na niego, bardzo podoba mi się jego gra w obronie, myślę że więcej minut pozwoli mu dobrze zafunkcjonować w obronie zespołowej. Opcja z młodym dzikiem na rozegraniu podoba mi się, ale większość zespołów by tak chciała, i nazwiska które podałeś pewnie są w kajetach wielu trenerów. Ale mamy jeden atut, ten młodzian będzie terminował u Blassa, wartość sama w sobie. Ja bym na taki staż poszedł za darmo :)
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez rumunek22 10 Cze 2016, 19:53

Witajcie.Martwi mnie ta nasza cisza...inne drużyny(zarząd) walczą o zawodników a u nas cisza.Powtórka z rozrywki....Ta sama gadka.Najpierw budżet póżniej zawodnicy.Tak finału nigdy nie będzie.....
rumunek22
Młodzik
Młodzik

ENERGA CZARNI SŁUPSK 2016/17

Postprzez dany 10 Cze 2016, 22:39

Serio, a który z półfinalistów wykonał już konkretne ruchy transferowe ?
Ps. GM jest na campie w Treviso, znaczy ze szukamy
Awatar użytkownika
dany
Administrator
Administrator

Postprzez Cesnauskis7 10 Cze 2016, 22:51

dany napisał(a):Serio, a który z półfinalistów wykonał już konkretne ruchy transferowe ?
Ps. GM jest na campie w Treviso, znaczy ze szukamy

Nie wiem, czy konkretne, ale Kim Adams i Robert Witka zostają na kolejny sezon w Rosie. ;P ;P
Talent wins games,but teamwork and intelligence wins championships
moje rysunki koszykarzyhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.186724621359469.45533.100000657969711&type=1&l=1b569d494b
Awatar użytkownika
Cesnauskis7
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Bilek 11 Cze 2016, 14:21

rumunek22 napisał(a):Witajcie.Martwi mnie ta nasza cisza...inne drużyny(zarząd) walczą o zawodników a u nas cisza.Powtórka z rozrywki....Ta sama gadka.Najpierw budżet póżniej zawodnicy.Tak finału nigdy nie będzie.....

Proponujesz zatrudnianie zawodników nie mając określonego budżetu na nich? W takim przypadku dopiero finału nigdy nie będzie - bo klub dość szybko przestanie istnieć.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez Ryder 11 Cze 2016, 18:51

Paweł Łakomski – ‏@pawelakomski

Plotki we Włoszech mówią, że jeśli Donaldas Kairys nie dogada sie z @EnergaCzarni (małe szanse) to pójdzie do .... @TwardePierniki #tblpl

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez forthree 11 Cze 2016, 19:21

Źródła mówią, że Kairys chce 50% podwyżki. Więc może być z nim różnie.
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Miejscowość: Warszawa

Postprzez iwakac 12 Cze 2016, 04:14

źródła źródłami , ale czy Kairys jest tak wybitnie dobrym trenerem ? Dwa brązowe medale z rzędu . OK 1.wydaję mi się że na skład trochę poszło szejk z mistrza wloch nie przyszedl sie odbudowac za darmo do pl , harper itp ...
Ja jakoś po Kairysie nie zapłacze pod warunkiem , że nie podpiszemy sweterka . Jak chce niech idzie do Torunia za większy hajs , dzięki za 2 lata. NARA
iwakac
Młodzik
Młodzik

Postprzez Cesnauskis7 12 Cze 2016, 10:34

iwakac napisał(a):źródła źródłami , ale czy Kairys jest tak wybitnie dobrym trenerem ? Dwa brązowe medale z rzędu . OK 1.wydaję mi się że na skład trochę poszło szejk z mistrza wloch nie przyszedl sie odbudowac za darmo do pl , harper itp ...
Ja jakoś po Kairysie nie zapłacze pod warunkiem , że nie podpiszemy sweterka . Jak chce niech idzie do Torunia za większy hajs , dzięki za 2 lata. NARA

Podejrzewam, że znając nasze oszczędzanie to zamiast zostawić trenera, który poznał już ligę i zrobił z naszym zespołem historyczny brąz back to back, wraz z nim zostawić trzon składu i do niego dobierać resztę tak, aby w kolejnym sezonie powalczyć już o coś więcej niż ten brąz to pożegnamy się z 3/4 składu i zatrudnimy kolejnego Mijatovicia, albo Linartasa... Kairys może i nie jest wybitnym trenerem, może i ma swoje za uszami, ale wolę pewną opcję, jaką jest on i najwyżej się z nim pożegnać w trakcie sezonu niż trafić na kolejnego nieudacznika ( a do takich mamy "szczęście"). Czy to byłby Kairys, czy jakiś kolejny turecki sweterek, byłoby tak samo ciężko rozwiązać z nim kontrakt w trakcie sezonu.
moje rysunki koszykarzyhttp://www.facebook.com/media/set/?set=a.186724621359469.45533.100000657969711&type=1&l=1b569d494b
Awatar użytkownika
Cesnauskis7
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez losmen 12 Cze 2016, 11:12

Jak Kairys nie przeszkodzil, to poki jest Blass to i sweterek nie przeszkodzi.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Ryder 12 Cze 2016, 11:20

Lepszy rydz niż nic. 2 brązowe medale z rzędu to nie wyczyn? O czym wy mówicie ? Szczecin, Toruń miały większy budżet od naszego a nie zdobyły medalu. Winnicki i Lukomski nie byli w stanie dać swoim drużynom co nam Kairys. Owszem Jerel doklada swoje ale nie przesadzajmy że da rade grać i prowadzić zespół jak przyjdzie jakiś sweter bez pojęcia.

Kairys wciąż jest młody i się uczy ale jak dla mnie powinniśmy dać mu kontrakt.

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez matheo 12 Cze 2016, 11:44

A może pozostawienie Kairysa na kolejny sezon nie do końca odpowiada naszym najlepszym zawodnikom mającym ważne kontrakty....
I wouldn't be here if the old school didn't pave the way
matheo
Młodzik
Młodzik

Postprzez Majkiii 12 Cze 2016, 13:06

Majkiii
Kadet
Kadet

Postprzez Czarny96 12 Cze 2016, 13:26

Majkiii napisał(a):http://polskikosz.pl/news/114784/gdzie_w_plk_pasuje_dardan_berisha_.html

Przydałby się nam ? :)

Chłop potrafi mieć srogie problemy ze skutecznością i w warunkach TBL może być średnio, w reprezentacji Polski wiele się po nim spodziewano a wyszło jak wszyscy widzieli. Jednak swoje potrafi i ma szansę na bycie świetnym strzelcem u nas, tylko trzeba dać mu czas i nie spodziewać się, że już na początku będzie genialny. Dodatkowo fakt obywatelstwa wiele by dał.

Jeśli doszedłby Dylewicz i Berisha to rodzimy skład byłby naprawdę piękny.
Awatar użytkownika
Czarny96
Rezerwowy
Rezerwowy

Miejscowość: Poznań

Postprzez sisar 12 Cze 2016, 14:14

losmen napisał(a):Jak Kairys nie przeszkodzil, to poki jest Blass to i sweterek nie przeszkodzi.

:) Lubię to!

A jeżeli chodzi o Barishę, to nawet go lubię, tylko te jego gwiazdorskie zapędy i w naszej lidze jednak trzeba trochę bronić, ale nie mówię nie. ;)
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez iwakac 12 Cze 2016, 16:56

Ryder napisał(a):Lepszy rydz niż nic. 2 brązowe medale z rzędu to nie wyczyn? O czym wy mówicie ? Szczecin, Toruń miały większy budżet od naszego a nie zdobyły medalu. Winnicki i Lukomski nie byli w stanie dać swoim drużynom co nam Kairys. Owszem Jerel doklada swoje ale nie przesadzajmy że da rade grać i prowadzić zespół jak przyjdzie jakiś sweter bez pojęcia.

Kairys wciąż jest młody i się uczy ale jak dla mnie powinniśmy dać mu kontrakt.

Wyczyn , jasne że wyczyn bo nikt tego przed nim w Słupsku nie zrobił , ALE czy Czarni byli naprawdę z budżetem daleko za toruniem ? Kogo miał Toruń z topowych (drogich graczy , oprócz Gibsona ). Bo wydaję mi się , że pensja Mbodja +Jerela +Harpera+Flo nie równa się niskiemu budżetowi . Jasne , że brąz jest sukcesem ale JA po tym składzie oczekiwałem finału , może marzenia kibica , ale skład był naprawdę drogi . Czy jestem w błędzie i Szejk z Włoch się za pół darmo rozgrywał w słabej lidze , a Jerel to z miłości do Gosi i do Slupska grał za 4 tysiące dolarów ? Bo wydaję mi się , że w tym sezonie przeznaczyliśmy więcej dolarów niż zwykle , ale może jestem w błędzie . Jestem ZWOLENNIKIEM pozostania Kairysa , ale bez jakichs drastycznych podwyżek jeżeli te 50 % nie jest mityczne . To wielkie dzięki Donaldas i nara . Rafał wyrobił sobie papiery ? może tak by mu szanse dać ?
iwakac
Młodzik
Młodzik

Postprzez losmen 12 Cze 2016, 17:28

Ryder napisał(a):Kairys wciąż jest młody i się uczy ale jak dla mnie powinniśmy dać mu kontrakt.

No uczy uczy - od Jerela ;D
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez Czarny96 12 Cze 2016, 17:51

W mojej opinii to jest Lisztwan i jestem pewny, że by ogarnął wszystko jak trzeba. My naprawdę biedy nie mamy już teraz, wszak asystentów słabych nie mamy i mogą zrobić kroczek do przodu (Frank).
Awatar użytkownika
Czarny96
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Bilek 12 Cze 2016, 18:35

Czarny96 napisał(a):W mojej opinii to jest Lisztwan i jestem pewny, że by ogarnął wszystko jak trzeba. My naprawdę biedy nie mamy już teraz, wszak asystentów słabych nie mamy i mogą zrobić kroczek do przodu (Frank).

Całe szczęście w klubie nikt nie kieruje się opiniami kibiców przy doborze sztabu szkoleniowego :)

Za Donaldasem wiele przemawia, wynik zrobił, ale... Nie mogę mu zapomnieć jego postawy w meczu ze Stalą w Kaliszu. I choć oczywiście bardzo się cieszę z medalu, po tym sezonie czuję wyjątkowy niedosyt. Finał powinien być nasz.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez Cesnauskis7 12 Cze 2016, 20:12

Bilek napisał(a):
Czarny96 napisał(a):W mojej opinii to jest Lisztwan i jestem pewny, że by ogarnął wszystko jak trzeba. My naprawdę biedy nie mamy już teraz, wszak asystentów słabych nie mamy i mogą zrobić kroczek do przodu (Frank).

Całe szczęście w klubie nikt nie kieruje się opiniami kibiców przy doborze sztabu szkoleniowego :)

Za Donaldasem wiele przemawia, wynik zrobił, ale... Nie mogę mu zapomnieć jego postawy w meczu ze Stalą w Kaliszu. I choć oczywiście bardzo się cieszę z medalu, po tym sezonie czuję wyjątkowy niedosyt. Finał powinien być nasz.

Patrząc przez pryzmat całego sezonu serio uważasz, że powinniśmy grac w finale? :o Jak dla mnie to Rosa zasłużenie grała w finale, a i Toruń z Anwilem mieli szanse na finał. Niestety ( albo i stety dla nas) wtedy, kiedy powinni dalej utrzymywać wysoki poziom, dali ciała, przez co pokonaliśmy i jednych i drugich. Tak subiektywnie to i owszem, sama chciałam, żeby sezon potoczył się inaczej i żebyśmy nie grali w półfinałach ze Stelmetem a finał byłby nasz, ale obiektywnie twierdzę, że Rosa mimo wszystko w przekroju całego sezonu jak i w trakcie PO była lepszym zespołem niż nasz.
Awatar użytkownika
Cesnauskis7
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez chris 12 Cze 2016, 23:00

Specjalnie dla iwakac nieoficjalne wydatki na zawodników w sezonie 15/16 w mln:
Stelmet 5,8
Polski cukier 3,6
Anwil 3,5
Wilki 3,4
AZS! 2,8
Rosa 2,7
Czarni 2,5
Polfarmex 2,25
Turów 2,1
Z budżetu poszło pewnie około 40-45% na pensje zawodników, (trzeba doliczyć jeszcze wynagrodzenie dla coach'a). Patrząc obiektywnie pierniki, rumunki czy nawet wilki powinni być w finale. Całe szczęście pieniądze to nie wszystko w sporcie. Dodając do tego wieczne urazy - wszyscy zawodnicy kontuzjowani (wyjątek Seweryn), brak okresu przygotowawczego i poszukiwanie 2 centra... Nadal uważacie że powinniśmy grać w finale?
Nie znamy budżetu na następny sezon, nie wiemy nawet czy i kiedy przedłużymy z Energą - może ktoś wie kiedy jakieś rozmowy? Szkoda też, że że nikt w klubie nie pomyślał o konferencji coś w stylu Anwilu, no ale po co.
Co do Kairysa czy zasłużył na podwyżkę? Wyniki go bronią może 50% to za dużo, dać 30% na 2 lata!
Gdy poznamy więcej szczegółów wtedy będzie można spekulować co do składu.
Druga sprawa to puchary co do których nikt się u nas nie kwapi, a warto ( patrząc na Rosę w tym sezonie).
Za 3 miejsce przysługuje nam miejsce w eliminacjach w Lidze mistrzów (jeżeli Stelmet zagra w eurocupie), a w przypadku awansu jest 100 tys. euro!
Czasami warto zaryzykować no i klub się rozwija nie stoi w miejscu. Nie umniejszając sukcesu jakim był brąz, to trzeba jasno powiedzieć, że jeżeli po raz kolejny nie skorzystamy z przysługującego nam miejsca w pucharach, to w przyszłym sezonie zdobyty brąz będzie tylko zwykłą pamiątką.
chris
Kadet
Kadet

Postprzez chris 13 Cze 2016, 01:01

*ups zapomniałem o MKS - 2.6 mln
chris
Kadet
Kadet

Postprzez kierbax 14 Cze 2016, 00:05

Nie rozumiem tych narzekań co do zdobycia ,,zaledwie" brązowego medalu i braku finału dla Czarnych. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć - biorąc pod uwagę to, że mieliśmy znacznie gorszy skład niż przed rokiem, szczególnie w polskim wydaniu + masę kontuzji w trakcie sezonu, brąz jest maksimum tego co mogliśmy osiągnąć.

Teraz włodarze muszą ogarnąć porządnie budżet na przyszły rok, zakontraktować solidnych PL i przemyślanych obcokrajowców, a nie obejrzanych na youtubie, jak cunningham czy trajkovski. Przydałoby się też przewietrzyć sztab szkoleniowy. Po co head coachowi aż trzech asystentów? Przecież im wszystkim trzeba zapłacić ecie pecie. Z klubów czołówki praktycznie tylko Stelmet miał 3 asystentów, reszta po 1, góra dwóch - starczyło. No i oczywiście, trener od przygotowania fizycznego też mógłby zostać zmieniony. Nie było przecież praktycznie ani jednego meczu, w którym mielibyśmy full roster do dyspozycji. Co chwilę komuś się coś przyplątywało...
kierbax
Młodzik
Młodzik

Postprzez krasnad 14 Cze 2016, 10:19

Moim zdaniem powinniśmy postawić na Kairysa jednocześnie otwierając sobie w kontrakcie furtkę na następny rok-dwa. Coś, czego szczególnie brakuje w polskiej lidze to stabilizacja skąłdów, myśli szkoleniowych. Trener zachowując trzon drużyny jest wiele do przodu. Panuje opinia, że na zachodzie drużyy zaczynają grać na miarę swoich możliwości przy trzecim sezonie pod jednym trenerem - wypracowują swój styl, znają się jak łyse konie. W Polsce każdy co rok mówi o długofalowych projektach a w praktyce w 90% przypadków jest rewolucja po sezonie.

Cały czas porównuję Kairysa do Ado. Podobny styl, Blass u boku z ważnym zdaniem w drużynie. Gość podobnie, jak Ado po prostu się rozwija. Wiadomo zdarzają się duże błędy, beznadziejne mecze i niezrozumiałe decyzje. Inaczej albo płacilibyśmy mu 5 razy więcej, albo wogle nie patrzył by w naszą stronę. Daliśmy mu szansę, on ją dwukrotnie wykorzystał i naturalną rzeczą jest to, że śpiewa podwyżkę. Patrząc na późniejsze cyrki ze zwalnianiem trenerów, odszkodowaniami, ect powinniśmy zainwestować w niego pieniądze ( o ile suma nie jest zaporowa równoznaczna z odpowiedzią" nie"). Z roku na rok gość trenersko dojrzewa i podobnie, jak Ado będzie się cały czas rozwijał. Fajnie, jak by jak najwięcej tego rozwoju miało miejsce w Słupsku.

Coś, co od dawna chodzi po głowie to puchary. Zwyczajnie robi się mi wstyd, że odpuszczamy co roku, bo środowisko kozykarskie bardzo różnie na to patrzy. To jest argument przy negocjacjach z trenerem, zawodnikami, czy potencjalnymi sponsorami, dlatego liczę, że jeżeli uda się ogarnąć chociaż taki budżet, jak w tym roku, postanowimy pokazać się za granicami. Kwestia dopuszczenia hali wydaje mi się rozwiązana. Patrząc na meliny, w jakich rozgrywane były puchary w tym roku ( chyba Rosa jedną taką odwiedziła) Gryfia jest europejskim United Center.

ALE pierwsze co to módlmy się o sponsora. Kwestia sponsoringu przez państwowe koncerny ostatnio podobno bardzo się zmienia i wydaje mi się, że o sponsoring ze strony Energii może być bardzo ciężko. Z Druteksem może być bardzo różnie.

Objęcie drużyny przez Lisztwana pominę milczeniem. :zez: Czarny jesteś, jak "Gra o Tron" - potrafisz cały czas zaskoczyć na płaszczyznach, na których wydaje się, że już nie da się zaskoczyć :D

Kierbax "Po co head coachowi aż trzech asystentów? " - widocznie są potrzebni. W NBA kluby mają po 5 i więcej asystentów, do tego stażyści, ect. KAżdy z nich ma jakąś rolę i dopóki klub i trener uznają, że są potrzebni, niech ich tam siedzi nawet piętnastu. A jeżeli ktoś twierdzi, że Gibson, Denison, Wiśnia, Michalak, Kornijenko, Milosevic to ten sam pieniądz, co nasi topowi zawodnicy... pomijam milczeniem.

Cesnauskis - W przekroju całego sezonu? A co oni takiego wielkiego w tym sezonie zrobilil. Byli od nas lepsi o dwie wyszarpane końcówki - ze Startem i bodajże Kutno, albo Asseco - nie chce mi się już sprawdzać. Przegraliśmy sobie rywalizację z nimi ogromem kontuzji i dwoma meczami żałosnymi meczami. Nie czułem i nie poczuję ich fenomenu. Wyszarpując punkty po słabych meczach udało im się trafić na lepsze rozstawienie. Potem podobnie jak my ograli benadziejny w Play Offach Anwil i zebrali baty od SZG. Sytuacja podobna, jak kiedyś "historyczny brąz Śmierdzielina", tylko że tam skala farta to już biła rekoredy. Sukces nie podważalny, ale nie przeceniajmy tego. Trzeba wyciągnąc wnioski i za rok robić to samo ( chociaż jeżeli Toruń zatrudni ogarniętego trenera, to może się perspektywa walki o finał znacznie oddalić).
"Ten kto zatraca się w swojej pasji, traci mniej, niż ten który traci pasje "

"Raptem niebo wypełniło się płonącymi samolotmi, spadochronami i kawałkami rozpaadających się skrzydeł. Mój Boże, oni naprawdę ich koszą!"
krasnad
MVP
MVP

Postprzez iwakac 15 Cze 2016, 15:12

chris napisał(a):Specjalnie dla iwakac nieoficjalne wydatki na zawodników w sezonie 15/16 w mln:
Stelmet 5,8
Polski cukier 3,6
Anwil 3,5
Wilki 3,4
AZS! 2,8
Rosa 2,7
Czarni 2,5
Polfarmex 2,25
Turów 2,1

Dzięki za info , tylko skąd masz takie informacje . Ja przeszperałem wszystkie internety i tego nie znalazlem , a tu takie dokładne liczny, powiesz mi skąd wziąłeś te liczby ?
W zeszłym roku pl pass był lepszy , różnicę robił Grucha , ale wydaję mi się że zaciąg braci zza oceanu byl duuuużo tańszy rok temu od tego teraźniejszego .
iwakac
Młodzik
Młodzik

Postprzez szygorski 15 Cze 2016, 16:42

Tańszy nie znaczy gorszy... Oddałbym Campbella z Harperem za Shiloh-a
szygorski
MVP
MVP

Postprzez forthree 15 Cze 2016, 16:47

Młynarski ma propozycję z Czarnych. Ciekawe jak wygląda porównanie finansowe z Surmaczem.
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Ryder 15 Cze 2016, 17:32

forthree napisał(a):Młynarski ma propozycję z Czarnych. Ciekawe jak wygląda porównanie finansowe z Surmaczem.

Podejrzewam ze połowa ligi go chce a drugie pół juz go ma. Ogórki w cenie co ?

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez forthree 15 Cze 2016, 17:34

I wszystkich zrobi w trąbę i będzie dalej robił minuty w Siarce :)
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez chris 15 Cze 2016, 18:55

Młynarski ciekawy gracz, ale czy on pasuje do Czarnych?
Wolałbym takiego Zyskowskiego - młody 23 lata, mocny fizycznie, dobry strzelec (42% za 3).
Zrobił duży postęp przez ostatnie dwa lata.
iwakac info z Twittera ;]
chris
Kadet
Kadet

Postprzez krasnad 16 Cze 2016, 12:14

Apropos Młynarskiego jestem jak najbardziej za. O ile skońcyzł się jego pech z kontuzjami, jest to gość, który bardzo pasuje to naszej zeszłorocznej filozofii gry. Bardzo dynamiczny, skoczny, z ciągotą do zbiórek, szybko biega do kontrataków. Pisałem o tym już rok temu, warto mu dać szansę.

Ciekawe jednak jak to się ma do naszej PL rotacji. Wydaje się, że podpisanie Mantasa i Seweryna na następny sezon jest dla obu stron oczywiste. O ile nie wyskoczy jakiś Stelmet z grubym hajsem Jaro również powinien zostać. Wątpię także, żeby Boro gdziekolwiek się wybierał.

Wydaje mi się, że w planach możemy mieć rozszerzenie polskiej rotacji i wypożyczenie Zywerta. Podobnie, jak Rosa w tym sezonie dysponujemy 6 PLpassami, z któych dla każdego znajdzie się jakaś rola w drużynie, co biorąc pod uwagę problemy z tego sezonu wydaje się być nauką na błędach z przeszłości.

Blass/ Mantas
USA / Mantas/ Seweryn
Młynarski / USA / Seweryn ( wymiennie z Młynarskim)
Jaro / Boro / Surmacz
USA / USA / Boro

Dorzucenie Młynarskiego do skłądu daje nam bardzo dużą wymienność pozycji. Jeżeli tak to ma wyglądać, jestem za.

"Raptem niebo wypełniło się płonącymi samolotmi, spadochronami i kawałkami rozpaadających się skrzydeł. Mój Boże, oni naprawdę ich koszą!"
krasnad
MVP
MVP

Postprzez forthree 16 Cze 2016, 18:23

USA jako zmiennik Młynarskiego? Nieźle.
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez krasnad 16 Cze 2016, 18:50

Pl passy Panie. Wynikające z rotacji, nie hierarchii.

krasnad
MVP
MVP

Postprzez Cesnauskis7 16 Cze 2016, 22:02

krasnad napisał(a):Pl passy Panie. Wynikające z rotacji, nie hierarchii.

A czemu wg ciebie Seweryn na samym końcu? Jak dla mnie, pomijając jego słabą obronę, to wg mnie tak jak w tym sezonie starter na 2 ew. pierwszy zmiennik. Mantas to Mantas. Większość sezonu nie gra zbyt dobrze, ale pokazuje swoje możliwości w PO.
krasnad napisał(a):Blass/ Mantas
USA / Mantas/ Seweryn
Młynarski / USA / Seweryn ( wymiennie z Młynarskim)
Jaro / Boro / Surmacz
USA / USA / Boro

Poza tym.... serio zmiennik Młynarskiego USA? A kto by chciał taką rolę pełnić?
Awatar użytkownika
Cesnauskis7
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Ryder 16 Cze 2016, 22:58

"Poza tym.... serio zmiennik Młynarskiego USA? A kto by chciał taką rolę pełnić?"

Folarin Campbell

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez krasnad 16 Cze 2016, 23:21

Cesnauskis...

Dlatego napisałem w nawiasie, że wymiennie z Młynarskim. Obu Panów stawiam na równi w rotacji.

krasnad
MVP
MVP

Postprzez Michal8686 20 Cze 2016, 17:45

Na razie spokojnie z tymi transferami, ponieważ wciąż nie mamy sponsora czyli budżetu na przyszły sezon...
Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
Awatar użytkownika
Michal8686
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka

Postprzez radzio19 20 Cze 2016, 17:56

Slyszal moze ktos z was, ze Adamek ma byc trenerem
Awatar użytkownika
radzio19
Rezerwowy
Rezerwowy

Miejscowość: bolesławice-słupsk

Postprzez Ryder 20 Cze 2016, 19:29

radzio19 napisał(a):Slyszal moze ktos z was, ze Adamek ma byc trenerem

Ten pięściarz ? [:o >:]
Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez MureQ 22 Cze 2016, 13:31

Młynarski w Anwilu, więc można już przestać spekulować o nim ;)

Generalnie będziemy musieli być zadowoleni jeżeli uda się zostać z takim składem PL, jaki mieliśmy w minionym sezonie. Więc na spektakularne transfery nie radzę się nastawiać.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez Ryder 23 Cze 2016, 09:16

Kairys w Toruniu ?

http://mobi.polskikosz.pl/news/114857/d ... runia.html

Wiadomo polskikosz.pl ma teraz mało sprawdzone info, ale zawsze coś ;)

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez forthree 23 Cze 2016, 09:35

Ryder napisał(a):Kairys w Toruniu ?

Zobaczymy. O Leończyku w Anwilu mówili jako pierwsi.
Awatar użytkownika
forthree
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Cesnauskis7 23 Cze 2016, 09:49

Ryder napisał(a):Kairys w Toruniu ?

Ehhhh, a my zostaniemy nie dość, że bez trenera to jeszcze bez solidnych Polaków...
Awatar użytkownika
Cesnauskis7
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Ryder 23 Cze 2016, 09:56

Przy 18 zespołach w tym sezonie trzeba szybko podpisywac kontrakty z Polskimi graczami bo zaraz zostaną sami słabi, nawet nie średni.

Wszędzie jakieś kontrakty a tam gdzie nie ma to nawet plotki. Czy tylko ja mam takie wrażenie że u nas cisza przed burzą ?

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez brewer 23 Cze 2016, 10:05

Anwil - Młynarski, Leończyk, jak wygląda u nich kwestia Polaków z zeszłego sezonu ? Bo to naprawdę 2 porządne wzmocnienia.
Awatar użytkownika
brewer
Młodzik
Młodzik

Postprzez Ryder 23 Cze 2016, 10:20

brewer napisał(a):Anwil - Młynarski, Leończyk, jak wygląda u nich kwestia Polaków z zeszłego sezonu ? Bo to naprawdę 2 porządne wzmocnienia.

Ważne kontrakty mają Chyliński Laczynski, Skibniewski i Diduszko. Z tym że Diduszko nie skorzysta podobno z opcji przedłużenia i odejdzie do Torunia. No i ktos z pary Skiba Laczka ma ponoc odejść ale to mniej prawdopodobny scenariusz. Tomaszek odchodzi. Nie wiadomo nic o Stelmachu ;)

No i ogórki typu Kikowski lub Michalak w Anwilu.

Awatar użytkownika
Ryder
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez Czarny96 23 Cze 2016, 12:07

Z trenerem dobrze się stało. Toruń pewnie przypłacił, czasem trzeba powiedzieć dość i się zastanowić, bo za kasę jaka wymagał prawdopodobnie byli lepsi. Choć oczywiście poszukamy klasycznie - taniej.
Awatar użytkownika
Czarny96
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez cube82 23 Cze 2016, 13:08

Miodrag Rajkovic jest wolny? To bylby idealny kandydat jesli mierzymy w finał TBL
cube82
Młodzik
Młodzik

Następna

Wróć do Czarni Słupsk

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość