Nowa hala w Słupsku ?

Wszystko na temat naszej Drużyny

Czy w Słupsku potrzebna jest nowa hala widowiskowo-sportowa ?

Tak
264
90%
Nie
30
10%

Razem głosów : 294

Nowa hala w Słupsku ?

Postprzez grabek 21 Gru 2008, 03:25

... jest bardzo potrzebna ! W wielu mniejszych jak i nieco większych miastach powstają nowe bardzo ładne obiekty sportowo-rozrywkowe a u nas niestety nie możemy się tego doczekać. Może warto by zacząć drążyć ten temat to w niedługim czasie coś by w tej sprawie ruszyło ? Buduja sie u nas ciągle tylko nowe galerie handlowe a nikt niestety nie myśli o wybudowaniu nowej hali dla miasta.

Kilka nowych obiektów :

Dąbrowa Górnicza :
Image

Image

Pojemność - 3500

Hala Podpromie w Rzeszowie :

Image

Image

Pojemnośc : 4500

Hala w Kielcach :

Image

Image

Pojemnośc : 3500

Hala w Lublinie

Image

Image

Pojemnośc : 4000

Hala w Kaliszu :

Image

Image

Image

Pojemnośc: 3500

Hala w Gdyni :

Image

Image

Poemnośc : 5000

Naprawdę z zazdrością patrzę na niektóre hale. Nie są to jakieś kolosy. Hala o pojemności 4 tysięcy miejsc siedzących w Słupsku zupełnie wystarczy. Mam nadzieje że doczekamy sie w miarę szybko nowego sportowego obiektu.
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Słupsk

Re: Nowa hala w Słupsku ?

Postprzez MZK'S CZARNI 21 Gru 2008, 03:44

Kiedyś jak dobrze se przypominam na początku sezonu 2007/2008 był projekt i to na naprawde pożądną hale i co z tego??? Pomysł był ale kasy nie było jak widać inne nawet zdecydowanie mniejsze miasta takiego problemu nie miały...
Nawet i szkoda bo gdy był projekt i wszystko by szło ku nowej hali to może i nawet w słupsku odbyłby się EuroBasket2009...
Jak to się mówi hmmm.... BYŁO MINEŁO

Jednak szczerze powiedziawszy brakowało by mi tej naszej Gryfi pewnie jak i każdemu prawdziwemu kibicowi... :załamany:
Pozdrawiam
MZK'S CZARNI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Socrates 21 Gru 2008, 11:03

wybudowanie hali o pojemności mniejszej niż 10 tys . osób jest pozbawione sensu

1) więcej kibiców na hali = większe zyski z reklam
2) więcej kibiców na hali = większe zyski ze sprzedaży biletów
3) więcej kibiców na hali = teoretycznie lepsza atmosfera
4) wymogi euroligi nakazują aby pojemność wynosiła min. 10 tys. osób, więc aby nie ograniczać sobie rozwoju do II ligi europejskiej trzeba wybudować porządną halę
5) duża hala i dużo kibiców kojarzone jest z wielkim klubem

P.S. PLK jest ligą wiochową - średnia liczba kibiców na halach podczas jednej kolejki w całej Polsce wynosi ... około 10 tys osób !!! Po co wy gracie jak kibiców nie macie??

Moim zdaniem lepiej pod każdym względem wybudować halę na co najmniej 10 tys. osób nawet gdyby miały świecić pustkami, po co sobie ograniczać rozwój i zyski .... ?
Gryfia twierdza nie do zdobycia
Awatar użytkownika
Socrates
Kadet
Kadet

Miejscowość: Moje miasto Słupsk

Postprzez CNR 21 Gru 2008, 12:12

Tylko zapomniałeś, że dużą halę trzeba jeszcze utrzymać (ogrzać, oświetlić, posprzątać). Hala dziesięciotysięczna w Słupsku nigdy nie zostanie zapełniona w całości, więc po co wydawać pieniądze na jej wybudowanie, a potem jeszcze utrzymanie. Maksymalna wielkość hali w Słupsku to moim zdaniem 5 tysięcy, a i to będzie na wyrost. Te pieniądze z reklam i biletów o których piszesz nigdy nie zrównoważą wydatków poniesionych na tak dużą halę.

W Polsce jest lub będzie kilka hal o pojemności około lub ponad 10 tys. (Katowice, Gdańsk, Łódź i Warszawa + Bydgoszcz 8 tys.) i na Polskę to zdecydowanie wystarczy. Jeśli będą organizowane w Polsce jakieś duże imprezy sportowe (MŚ, ME) czy koncerty to tylko w dużych miastach. Słupsk ze swoimi niecałymi 100 tys mieszkańców będzie omijany szerokim łukiem. Niestety liczb nie da się oszukać.
ALL BLACKS
Awatar użytkownika
CNR
Kadet
Kadet

Postprzez criss cross over 21 Gru 2008, 12:23

wg. mnie w przypadku hali na 10 tyś w Słupsku wiecej byś widział wolnych krzesałek niż tych zajetych
nie ma co sie oszukiwać Słupska to małe miasto i ciężko żeby 1/10 mieszkańców miasta chodziała na mecze
drugi i podstawowy powód to to że koszt postawienia takiej hali jest astronomiczny i nie ma szans żeby miasto znalazło tyyyle pieniedzy na takieeeego kolosa :P
a niestety Słupsk nie Gdynia i swojego Rysia Krauze nie ma co by zasponsorował nową halę więc narazie radze cieszyć sie naszą Gryfią.. patrząc na to co stoi w koszałkowie ... >:]
Awatar użytkownika
criss cross over
Młodzik
Młodzik

Postprzez Bilek 21 Gru 2008, 12:29

Przede wszystkim, nie można budowac hali tylko dla Czarnych i pod Czarnych...

Hala, nawet taka czterotysieczna, w naszym miescie musi sama zarabiac na siebie, a nie byc dodatkowym zrodlem wydatkow z miejskiej (badz tez prywatnej) kasy. Poza tym na pomysl stworzenia hali musza wpasc nasi radni, bo jesli bylby to pomysl naprawde angazujacego sie w koszykowke Kobylinskiego, to z gory jego realizacja skazana bylaby na porazke, albo chociazby mase trudnosci i problemow (vide aquapark). Na nowa hale miejsce jest przeznaczone obok aquaparku, czyli przy ul. Grunwaldzkiej i jej powstanie jest tylko kwestia czasu. Mimo wszystko mysle, ze moglaby zostac zbudowana dopiero po kolejnych wyborach samorzadowych, kiedy to zarowno prezydent, jak i wiekszosc rady miejskiej, beda wywodzic sie z jednego podworka.
Awatar użytkownika
Bilek
Moderator
Moderator

Miejscowość: Slupsk

Postprzez Pathogenic 21 Gru 2008, 13:24

Miasta przedstawione w pierwszym poście z wyjątkiem Kalisza są znacznie większe od Słupska. Dąbrowy Górniczej nie ma co liczyć bo to Śląsk a tam jest tych miast obok siebie kilkanaście i może służyć dla nich wszystkich. A tak w ogóle to w Halach takich jak ta w Kaliszu gdzie parkiet jest znacznie oddalony od trybun źle się ogląda kosza. Pomysł z budowa hali na 10 tys jest kompletnie bez sensu, przeciez by były problemy aby ją zapełnić chociaż w połowie, a pełnej to byśmy nie zobaczyli na Czarnych nigdy... jeszcze biorąc pod uwagę jakie obciążenie dla budzetu miasta stanowią koszty budowy i utrzymania takiej hali...to już w ogóle tego nie widzę. A jak Czarni by już mieli grac w Eurolidze to mogą rozgrywać te mecze w Gdyni...ja bym na pewno dojechał:)

Edit: Przypomniało mi się że była jeszcze maksymalna odległosć rozgrywania meczów od siedziby klubu, wiec w Gdynii tez bysmy raczej nie mogli grac...ale jak dla mnie ULEB wystarczy:)
Ostatnio edytowany przez Pathogenic, 21 Gru 2008, 15:06, edytowano w sumie 1 raz
Pathogenic
Kadet
Kadet

Postprzez Horto_Mag!ko 21 Gru 2008, 13:28

Z pewnością nowa hala nie stała by bezużyteczna. Tak jak w przypadku Gryfii organizuje się wiele imprez rozrywkowo-kulturalnych tak i w przypadku nowej hali na pewno by tak było, a ludzie również z przyjemnością przychodzili by na świeżą i pachnącą halę (chociaż by dlatego, że pachnie :green: ) :)
Kibice Czarnych mogą zapewnić wypełnienie hali na 5 tys. głów, tak na moje oko, a jak jest, to może się kiedyś przekonamy :)
Awatar użytkownika
Horto_Mag!ko
Junior
Junior

Postprzez ar90 21 Gru 2008, 13:59

5 tysiecy to bez problemu na meczach z azs prokomem itp ale na takim meczu jak dzisiaj po takiej grze jak we wtorek super bedzie jak przyjdzie dzisiaj 2 tysiace ....
ar90
Gwiazda
Gwiazda

Postprzez biedronka 21 Gru 2008, 14:17

Hala na 5 tys w zupełności wystarczy jakoś nie wydaję mi się żeby Czarni grali kiedykolwiek w eurolidze a poza tym nawet jakby mieli już grać to i tak nie mogliby w Słupsku bo o ile dobrze mi się kojarzy to jest przepis że sala nie może znajdować sie od lotniska dalej niż 20 km ? A więc o tym zapomnijmy bo w redzikowie budują tarcze zamiast małego lotniska a hala na 10 tys to już przesada tak jak mówili przedmówcy kto ją wybuduję to raz , dwa kto bedzie ja całą sprzatał naświetlał a zimą ogrzewał miasto nie jest jakieś super bogate ... marzy mi sie taka hala jak we Włocławku [:o
CZARNI SŁUPSK
Awatar użytkownika
biedronka
Junior
Junior

Postprzez defender 21 Gru 2008, 15:51

A tak z ciekawości, jaki jest koszt budowy takiej hali na 4000-5000 osób?
Awatar użytkownika
defender
Rezerwowy
Rezerwowy

Postprzez Pathogenic 21 Gru 2008, 16:09

defender napisał(a):A tak z ciekawości, jaki jest koszt budowy takiej hali na 4000-5000 osób?

Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bo hala hali nierówna i wszystko zależy od projektu, ale 40 mln zł to minimum.
Pathogenic
Kadet
Kadet

Postprzez jaca 21 Gru 2008, 16:27

Na razie można temat odłożyć na półkę. Zbliża się do nas Wielki Kryzys. Porównywalny do tego sprzed 80 lat. Prywatni imwestorzy biorą na wstrzymanie. Gdyby jednak nie ten drobiazg - Hala, odpowiednio zaprojektowana, byłaby świetnie wykorzystana, jako choćby ośrodek treningowy. W Słupsku i okolicach każde 200 m.kw. parkietu jest obecnie zajęte od świtu do późnych godzin nocnych. Więc na utrzymanie by było. Kasę już raz Kobyliński prawie zebrał. Ale przecież nie może sobie wystawić pomnika za życia, więc Radni wywalili projekt do śmieci. No, to tak w dwóch słowach... ;)
Hala będzie na pewno, ale poczekamy na nią jeszcze z 5-6 lat.
kibicjonalia.com.pl
Awatar użytkownika
jaca
MVP
MVP

Postprzez .:strusiek:> 21 Gru 2008, 16:38

W Słupsku jest trudno zebrać inwestorów na 20 milionów na aquapark, a co dopiero na o wiele droższą hale widowiskowa.
Awatar użytkownika
.:strusiek:>
Kadet
Kadet

Postprzez kokodzambo 21 Gru 2008, 17:04

Pathogenic napisał(a):
defender napisał(a):A tak z ciekawości, jaki jest koszt budowy takiej hali na 4000-5000 osób?

Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bo hala hali nierówna i wszystko zależy od projektu, ale 40 mln zł to minimum.

To minimum jest dużo większe niż 40 mln :)
kokodzambo
Młodzik
Młodzik

Postprzez Dafi 21 Gru 2008, 17:26

Koszty budowy hali w Gdyni

szacunkowy koszt globalny inwestycji, z uwzględnieniem kosztu projektu, nadzoru inwestorskiego, nadzoru autorskiego i robót budowlano-montażowych - ok. 45.000.000,00 zł, w tym 13.400.000,00 zł ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podstawowe dane liczbowe:

* powierzchnia działki: 40 915 m2
* kubatura: 51 480 m3
* powierzchnia użytkowa: 8 755 m2
* arena główna o wymiarach: 25 x 48 m max 32 x 48 m przy zsuniętych trybunach
* wysokość nad areną: 12,5 m - 18,5 m
* Ilość miejsc na widowni: 4 010 osób (stała 3 338 + rozsuwana 672)
dodatkowo na płycie areny 200 osób (krzesła)
* ilość miejsc parkingowych: 450 dla samochodów osobowych, w tym dla:
samochodów zwykłych - 437
samochodów osób niepełnosprawnych - 13
dla autokarów - 10
Dafi
MVP
MVP

Postprzez CNR 21 Gru 2008, 17:31

Hala w Gdyni kosztowała 86 mln zł. Co prawda były w niej błędy konstrukcyjne i trzeba było przerabiać projekt, co znacznie zwiększyło koszty, ale myślę że i tak na naszą trzeba by było wyłożyć około 60 mln.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... 3&strona=4

Natomiast hala na granicy Gdańska i Sopotu pojemność 11 000 + 4 000 (miejsca stojące) ma kosztować
340.961.749,84 PLN.

http://www.halagdansk.sopot.pl/main
ALL BLACKS
Awatar użytkownika
CNR
Kadet
Kadet

Postprzez Myers 21 Gru 2008, 17:40

Takich hal tych w 1 poscie nawet nie ma co zazdroscic bo nie ma czego ! Bez seznsu jest budowanie hali skladajacej sie tylko z dwoch trybun a takie maja wiekszosc hal w Polsce. Ponadto hala w Rzeszowie czy w Dabrowie to typowe wydawanie kasy na marne. Do tego mozna dodac Luczniczke czy Arene ktora sa dostosowane bardziej do koncertow niz meczow sportowych. Mozna zapomniec o nowej hali w Słupsku gdyz to koszt nie conajmniej 40mln zl tylko rozbija sie to o jeszcze wieksza kase. Polskim architektom brakuje pomyslow na hale wewnatrz, potrafia tylko urozmaicac sciane zewnetrzna budynku by ta ladnie wygladala a sciaga na siebie wtedy jeszcze wieksze koszty budowy w ten sposob.

Co do pojemnosci hali to 10-tys to stanowczo za duzo, koszt wybudowy przekracza mozliwosci miasta 100-tysiecznego. Ciezarem obecnie byloby wybudowanie 5tys hali ale dobrym pomyslem napewno byloby zrobienie 4,5tys+1,5tys na specjalne mecze w sezonie. Nie mozna porownywac budowy obwodnicy do budowy hali ale jeden wniosek sie nasuwa. Dlaczego robi sie ja 2-pasmowa skoro za 10lat bedzie potrzeba dobudowy kolejnych dwoch pasow? Podobnie z hala jak juz cos robic to z pomyslem i myslac o przyszlosci niezalujac grosza bo ten i tak sie zwroci bo nowoczesne hale pelnia rowniez funkcje centrow handlowych, punktow gastronomicznych.
Myers

Postprzez Pathogenic 21 Gru 2008, 18:17

kokodzambo napisał(a):
Pathogenic napisał(a):

To minimum jest dużo większe niż 40 mln :)

Tą hale w Kielcach...dwa lata temu oddano za 28 mln.

A tak w ogóle to po co ta rozmowa...aby sobie pomarzyć? Bo chyba aktualnie nie ma tematu budowy hali w Słupsku?
Pathogenic
Kadet
Kadet

Postprzez Socrates 21 Gru 2008, 18:35

wprawdzie na dziś halę na 10 tys osób bedzie trudno zapełnić w Słupsku, ale jak sami tu zwróciliście uwagę jej budowa rozpocznie się dopiero za 5 lat i będzie służyć przez nastepne 50 i dłużej lat,

oceniacie że hala będzie świecić pustkami jedynie na dzisiejsze realia, natomiast na budowę hali trzeba patrzeć z perspektywy czasu! wprawdzie w Słupsku ubywa mieszkańców, ale przybywa w powiecie! jeżeli mamy być zapadłą dziurą to ok, budujmy na te marne 4 tys, ale jeżeli mamy byc silnym miastem to od razu postawmy porządną halę! myślmy przyszłością !! ;P
Awatar użytkownika
Socrates
Kadet
Kadet

Postprzez Soren 22 Gru 2008, 19:07

Wybudowanie hali bedzie ciezkie.. 'kasa'.. Jedno jest pewne przydalaby sie nowa hala. Tylko kto znajdzie inwestorow skoro nadchodzi kryzys tak jak napisal jaca. :zęby: :[
Awatar użytkownika
Soren
Młodzik
Młodzik

Miejscowość: Slupsk / Luton

Postprzez Ihman 22 Gru 2008, 23:55

Możliwe, że tarcza antyrakietowa nam "za sponsoruje" nową halę.

Aquapark w Słupsku jest budowany tak jak wszystko inne... powoli.

Do czasu wybudowania hali na 10tys. ludzi przepisy w Europie zmienią się tak, że potrzeba będzie 15tys. jak nie więcej, myślmy więc przyszłościowo.

13tys. z możliwością dostawienia krzesełek i jest fajnie. Tylko czy Słupsk się rozwinie na tyle?
Awatar użytkownika
Ihman
Junior
Junior

Postprzez losmen 23 Gru 2008, 09:00

Ihman napisał(a):13tys. z możliwością dostawienia krzesełek i jest fajnie. Tylko czy Słupsk się rozwinie na tyle?

Mowisz powaznie? :) Myslisz ze pomysl sterna aby NBA wyszla poza Ameryke, trafi do Slupska ? ;)

4 tys plus mozliwosc dostawienia 1-2 tys miejsc. Jak na Slupsk to i tak za duzo.
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez pawelb 23 Gru 2008, 21:03

Z pewnością nowa hala w Słupsku przydałaby się, ale nie sądze żeby była niezbędna. Bardziej bym się martwił o formę naszych koszykarzy i to nie tylko tą z tego sezonu. Hala 4-5 tyś. osób miałaby tylko rację bytu, jeżeli Nasza drużyna regularnie co sezon zajmowałaby miejsca w czołówce (1-6 miejsca).
pawelb
Młodzik
Młodzik

Postprzez sisar 24 Gru 2008, 11:11

pawelb napisał(a):Z pewnością nowa hala w Słupsku przydałaby się, ale nie sądze żeby była niezbędna. Bardziej bym się martwił o formę naszych koszykarzy i to nie tylko tą z tego sezonu. Hala 4-5 tyś. osób miałaby tylko rację bytu, jeżeli Nasza drużyna regularnie co sezon zajmowałaby miejsca w czołówce (1-6 miejsca).

Pierwszy wpis i już Cię lubię. Bardzo realistycznie to ująłeś, większej hali niż 5 tyś. osób nie będziemy w stanie zapełnić, ani tym bardziej utrzymać. Niestety , ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Dla wszystkich -Wesołych Świąt.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez losmen 24 Gru 2008, 22:04

Widzisz Pawełb jakei masz wejscie? Pierwszy wpis i juz chody u Sisara. Ja mam 1110 a sisar dalej mnie nie lubi ;|
"Chciałem powiedzieć,że nas prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi.Jak tylko coś yy.. że też yy.. np. jest komu winien,to zaraz odda.W ogóle to nigdy nic nie jest winien,bo jest w tych sprawach dbający.Klub prowadzi dobrze"
Awatar użytkownika
losmen
Moderator
Moderator

Postprzez sisar 25 Gru 2008, 02:20

Losmen Ty to troszeczkę taki Filut jesteś, chcesz żebym napisał, że Ciebie też lubię, ale nie, ale nie, ja poprostu Ciebie tylko bardzo szanuję. ;) No a to chyba trochę więcej niż lubię.
Znowu w życiu mi nie wyszło.
Awatar użytkownika
sisar
MVP
MVP

Miejscowość: z nienacka

Postprzez mirlew58 25 Gru 2008, 23:12

Zdrowych i pogodnych Świąt życzy Szefowa i Mirlew do zobaczyska na trasach Nasze Drużyny tam gdzie Oni tam My :)
mirlew58
Kadet
Kadet

Postprzez Socrates 11 Lut 2009, 09:56

Myers napisał(a):
Co do pojemnosci hali to 10-tys to stanowczo za duzo, koszt wybudowy przekracza mozliwosci miasta 100-tysiecznego. Ciezarem obecnie byloby wybudowanie 5tys hali ale dobrym pomyslem napewno byloby zrobienie 4,5tys+1,5tys na specjalne mecze w sezonie. Nie mozna porownywac budowy obwodnicy do budowy hali ale jeden wniosek sie nasuwa. Dlaczego robi sie ja 2-pasmowa skoro za 10lat bedzie potrzeba dobudowy kolejnych dwoch pasow? Podobnie z hala jak juz cos robic to z pomyslem i myslac o przyszlosci niezalujac grosza bo ten i tak sie zwroci bo nowoczesne hale pelnia rowniez funkcje centrow handlowych, punktow gastronomicznych.

znalazłem na wp.pl taką informację
"Na spotkania Farmutili Piła (5. miejsce) przyszło 5,300 osób"

chodzi o siatkówkę kobiet w lidze mistrzyń, ta liczba kibiców jest średnią ze wszystkich spotkań, dla uzupełnienia dodam, że Piła ma 75 tys mieszkańców, zamożność tego miasta powiedzmy porównywalna do naszego, ilość imprez rozrywkowych przypuszczam, że też podobna co i u nas (tam króluje siatkówka u nas koszykówka i na tym koniec atrakcji)

można wybudować większą halę i ją zapełnić? Można !! to czemu u nas planując halę na następne 50 lat bierze się pod uwagę jedynie DZISIEJSZE liczby, a nie JUTRZEJSZE?! jak planować to z przyszłością, nie z teraźniejszością!!
Awatar użytkownika
Socrates
Kadet
Kadet

Postprzez panczowy 11 Lut 2009, 12:16

Socrates napisał(a):można wybudować większą halę i ją zapełnić? Można !! to czemu u nas planując halę na następne 50 lat bierze się pod uwagę jedynie DZISIEJSZE liczby, a nie JUTRZEJSZE?! jak planować to z przyszłością, nie z teraźniejszością!!

Dzisiaj jesteśmy w tej lidze, jutro może nas nie być. Taka liga nam się zrobiła, że nikt nie może być pewny czy zaraz nie będzie musiał się wycofywać...
Kiedy widzę, jak ludzie marnują papier, mówię: "Ratujcie drzewa!". Kiedy słyszę techno... k***a, nie wiem z czego zrobione są płyty CD, ale ratujcie to!
panczowy
Pierwsza piątka
Pierwsza piątka

Miejscowość: Glasgow

Postprzez Rychu#07 11 Lut 2009, 13:21

panczowy napisał(a):
Socrates napisał(a):można wybudować większą halę i ją zapełnić? Można !! to czemu u nas planując halę na następne 50 lat bierze się pod uwagę jedynie DZISIEJSZE liczby, a nie JUTRZEJSZE?! jak planować to z przyszłością, nie z teraźniejszością!!

Dzisiaj jesteśmy w tej lidze, jutro może nas nie być. Taka liga nam się zrobiła, że nikt nie może być pewny czy zaraz nie będzie musiał się wycofywać...

Wszyscy powinniśmy się powiesić, bo być może śmierć przyjdzie już jutro...
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez Samar 17 Maj 2009, 21:55

Widzialem projekty SOSIR-u i musze powiedziec ze jestem pod wrazeniem tylko nie wiadomo czy w tym sezonie zrobia wszystko czy tylko dach. Jezeli wszystko to musieli by juz zaczac...
Nie ma zlej pogody sa tylko niewlasciwe ubrania!
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Postprzez grabek 17 Maj 2009, 22:18

Samar napisał(a):Widzialem projekty SOSIR-u i musze powiedziec ze jestem pod wrazeniem tylko nie wiadomo czy w tym sezonie zrobia wszystko czy tylko dach. Jezeli wszystko to musieli by juz zaczac...

Co było na tych projektach?
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Postprzez Samar 17 Maj 2009, 22:26

Poszerzenie vip-ow(cos na wzor trybuny glownej) zmiana parkietu, dach. Beda poszerzac Gryfie tam do tylu, gdzie teraz jest parking. Cos w tym sezonie musza zrobic, bo straz pozarna strasznie sie czepia naszej twierdzy i zaufajcie mi nie odpusci dopoki cos z tym nie zrobia...
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Postprzez Marry 17 Maj 2009, 22:29

Ja słyszałem, że ekipa wchodzi 1 czerwca. Dlatego prawdopodobnie nie będzie turnieju o puchar Prezydenta :(
ŻYCIE STANIE SIĘ CIEKAWSZE GDY PRZEKROCZYSZ PROGI TWIERDZY !!!
Awatar użytkownika
Marry
Junior
Junior

Postprzez grabek 17 Maj 2009, 22:35

Marry napisał(a):Ja słyszałem, że ekipa wchodzi 1 czerwca. Dlatego prawdopodobnie nie będzie turnieju o puchar Prezydenta :(

No turnieju nie będzie na bank.

Powiększenie Gryfii to na pewno dobra nowina. Tylko czy oni będą to robili teraz, czy też teraz wykonają tyle te prace które wymusza Straż Pożarna ? Kiedyś w głowie urodziła mi się taka myśl, że fajnie byłoby tam z boku powiększyć Gryfie i oczywiście powiększyć trybunę VIP. Teraz na hale wchodzi pewnie te 2200-2500 osób. Jeżeli Gryfia zostanie powiększona np do 3200-3500 to byłoby naprawdę fajnie.
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Postprzez MureQ 17 Maj 2009, 22:38

I wymienić na całej hali krzesełka na plastikowe :zęby:

Gryfia w ogóle była jedynie warunkowo dopuszczona do użytku w tym sezonie, a w powietrzu wisiała groźba zamknięcia jej na 2-3 miesiące przed zakończeniem rozgrywek. Remont więc potrzebny jak najbardziej.
Awatar użytkownika
MureQ
Administrator
Administrator

Postprzez Samar 17 Maj 2009, 22:39

Plany widzialem pozostaje teraz kwestia kiedy 1/3 musza zrobic(dach) ze wzgledu na straz reszta do czystej dyspozycji. Dobrze ze to z sosir-owskich piniedzy pojdzie a nie z kasy klubu bo to olbrzymie pieniadze. Mimo wszystko mysle ze to dobra nowina(moze wreszcie doczekamy sie klimatyzacji...).

PS. Co do zamkniecia to pamietajmy, ze Straz tez kibicuje Czarnym:P
Awatar użytkownika
Samar
MVP
MVP

Postprzez grabek 17 Maj 2009, 23:11

MureQ napisał(a):I wymienić na całej hali krzesełka na plastikowe :zęby:

Gryfia w ogóle była jedynie warunkowo dopuszczona do użytku w tym sezonie, a w powietrzu wisiała groźba zamknięcia jej na 2-3 miesiące przed zakończeniem rozgrywek. Remont więc potrzebny jak najbardziej.

Plastikowe krzesełka też by się przydały. Raz, że są wygodniejsze a dwa że wizualnie o wiele lepiej się prezentują.
Awatar użytkownika
grabek
Moderator
Moderator

Postprzez Rychu#07 18 Maj 2009, 09:32

Ale dupki zajmują więcej miejsca... ;)
"Słuchaj mnie tam! Pokonałem się sam, oto wyśnił się wielki mój sen-
tysięczny tłum spija słowa z mych ust, kochają mnie..."

http://fotobudka-slupsk.pl
Awatar użytkownika
Rychu#07
Moderator
Moderator

Postprzez Michał S 18 Maj 2009, 18:56

tylko miejmy nadzieje ze na powiekszonej trybunie VIP stanieja bilety....bo juz teraz jest nieraz problem uzbierac tam komplet...a co dopiero jak bedzie powiekszona
Czarni Słupsk !!!!
Awatar użytkownika
Michał S
Kadet
Kadet

Postprzez tomis92 19 Maj 2009, 14:49

michal251089 napisał(a):tylko miejmy nadzieje ze na powiekszonej trybunie VIP stanieja bilety....bo juz teraz jest nieraz problem uzbierac tam komplet...a co dopiero jak bedzie powiekszona

Tam okolo polowa biletow zostaje "rozdana" dla "przyjaciol" klubu ...

a co do hali wolalbym aby na Gryfii wybudowano tylko to co niezbedne, a w ciagu kilku lat powstala nowa hala :)
MZ MZK MZKS
Awatar użytkownika
tomis92
Młodzik
Młodzik

Postprzez interiorSL 19 Maj 2009, 16:41

tomis92 napisał(a):a co do hali wolalbym aby na Gryfii wybudowano tylko to co niezbedne, a w ciagu kilku lat powstala nowa hala :)

No właśnie w sondzie brakuje opcji trzeciej: "remontujmy Gryfię".
Awatar użytkownika
interiorSL
Junior
Junior

Postprzez Dzi@dunio 19 Maj 2009, 16:58

Wedlug mnie Hale to powinismy wybudowac na 10 tys.Bo 5-6 tys. znowu okaze sie za mala,a tym bardziej bedzie mozliwosc powiekszenia klubu kibica,a tym bardziej z poza Słupska tez na mecze przyjezdzaja a Hali przynajmniej nie trzeba bedzie pozniej przebudowywac
Awatar użytkownika
Dzi@dunio
Młodzik
Młodzik

Postprzez pawcio0098 19 Maj 2009, 22:35

Dzi@dunio napisał(a):Wedlug mnie Hale to powinismy wybudowac na 10 tys.Bo 5-6 tys. znowu okaze sie za mala,a tym bardziej bedzie mozliwosc powiekszenia klubu kibica,a tym bardziej z poza Słupska tez na mecze przyjezdzaja a Hali przynajmniej nie trzeba bedzie pozniej przebudowywac

Hehe no to do roboty >:] Pamiętaj masz czas do października, a nawet do września bo Czarni muszą gdzie trenować :green:
pawcio0098
Junior
Junior

Postprzez womi85 19 Maj 2009, 22:48

Wedlug mnie Hale to powinismy wybudowac na 10 tys.Bo 5-6 tys. znowu okaze sie za mala,a tym bardziej bedzie mozliwosc powiekszenia klubu kibica,a tym bardziej z poza Słupska tez na mecze przyjezdzaja a Hali przynajmniej nie trzeba bedzie pozniej przebudowywac

Albo nie dostrzegam ironii,... albo Ciebie drogi Dziadunio głowa boli. Kilka podstawowych kwestii:
1. Koszt budowy takiego molocha to ok. 300 mln zł ( hala Gdańsk/Sopot na 11 tys. ludzi )
2. Utrzymanie takiego molocha to ogromne pieniądze.
3. Sens stawiania takiego molocha w niespełna 100 tys. mieście?

Podsumowując - nowoczesna hala na wzór tej w Gdyni - 4,5 tys miejsc - to byłoby spełnienie moich marzeń.
Były trener Kotwicy Kołobrzeg Wojciech Krajewski:"Średnie tego zawodnika są średnie, bo pozyskujemy go za średnie pieniądze"
womi85
Młodzik
Młodzik

Miejscowość: Słupsk/Gdańsk

Postprzez Marry 28 Maj 2009, 17:44

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /976460172

Nareszcie :D Tylko co z nagłośnieniem ;P ;P
Awatar użytkownika
Marry
Junior
Junior

Postprzez marian 28 Maj 2009, 18:13

Jezeli planuja wymienic oswietlenie na energooszczedne, to bardzo prawdopodobne, ze juz nie uswiadczymy prezentacji przy zgaszonych swiatlach. Obym sie mylil, ale wydaje mi sie, ze energooszczedne oswietlenie bedzie sie rozgrzewalo znacznie dluzej niz zwykle lampy...
Awatar użytkownika
marian
Kadet
Kadet

Miejscowość: SŁUPSK

Postprzez Marry 28 Maj 2009, 18:19

marian napisał(a):Jezeli planuja wymienic oswietlenie na energooszczedne, to bardzo prawdopodobne, ze juz nie uswiadczymy prezentacji przy zgaszonych swiatlach. Obym sie mylil, ale wydaje mi sie, ze energooszczedne oswietlenie bedzie sie rozgrzewalo znacznie dluzej niz zwykle lampy...

To zrobimy dłuższą prezentacje :D Alleluja :green: :green: :green:
Awatar użytkownika
Marry
Junior
Junior

Postprzez interiorSL 28 Maj 2009, 18:40

Zastanówmy się lepiej, gdzie zaczniemy ten sezon? Tfu, odpukać, ale znając SOSiR...
Awatar użytkownika
interiorSL
Junior
Junior

Następna

Wróć do Czarni Słupsk

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości